Skocz do zawartości
aragorn111

Deltec 600i

Rekomendowane odpowiedzi

Mini recenzja Odpieniacza Deltec 600i.

Zakupiłem go 2 tyg temu po poszukiwaniu odpieniacza który wymiarami i parametrami pasowałby do panela. Wybór padł na Delteca bo zajmuje tylko 22 x 14 x 51 cm .

Kupiłem ,uruchomiłem i pracuje. Muszę przyznać ,że pracuje bardzo dobrze. Piany jest sporo mimo iż nastawiłem moc na połowę możliwej skali a akwarium ma ok 300 litrów. Świetną cechą jest to, że praktycznie poza niego nie lecą bąbelki przez co świetnie nadaje się do panela. Następna cecha która go wyróżnia to konstrukcja z rurą wyrównującą poziom wody, będąca jednocześnie wskaźnikiem poziomu oraz zabezpiecza przed przelewaniem się wody do zbiornika na pianę- świetny patent. Wykonanie wygląda jak Chińska tania zabawka, sam plastik ale wydaje się solidne. Kubek ma mniej niż litr pojemności. Wlot i wylot wody są na biegunach, dla mnie to zaleta ,bo wiele odpieniaczy ma pod kątem 90 st. W dodatku kąt wypływu można też regulować. Minusem na pewno jest dosyć głośna praca w porównaniu do odpieniacza na pompie tunze czy do hydora. Parametry które podaje producent są na pewno miarodajne, czyli mimo kompaktowego niewielkiego rozmiaru i mocy obsłuży spokojnie do 500 litrów wody. Generalnie więc jak ktoś nie ma go w sypialni to mogę polecić, chociaż realnie cena za takie trochę plastiku z małą pompką jest ze trzy razy za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafkę z sumpem zawsze można dodatkowo wyciszyć,  a w panelu pewnie będzie ciężko, ale może da się jeszcze coś ulepszyć? Zminimalizować wibracje? Zastosować tłumik zasysanego powietrza?
Swoją drogą ciężko znaleźć odpieniacz do akwarium w sypialni, to już chyba kategoria high-end i takie same pieniądze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×