Skocz do zawartości
Zbyszek62

Zmiana 162 l akwarium roślinnego w morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy Siporax, dodatkowo możesz wrzucić watę na wierzch, a na rurkę ssawną prefiltr gąbkowy. Dodatkowo możesz zastosować jakieś bakterie, jest tego teraz taka masa, że ciężko coś wybrać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zacząć od żywej, oprócz możliwych gratisów w postaci zwierzaków chcianych lub też nie pozwala na ciekawą obserwację całego dojrzewania i zdobycie cennego doświadczenia.
Tutaj masz ciekawy wątek o skale:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy sama sól, ew. jakiś starter bakteryjny. Kup sól znanej marki, którą masz łatwo dostępną i jest w znośnej cenie, cudów tutaj nie ma :). Poprzeglądaj też wątki w dziale "Dla początkujących", przewijały się tam podobne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw na początek jest ok. Oba produkty dobrze znane i wielokrotnie przetestowane, nie ma problemów z dostępnością :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i następne pytania została mi butla z osprzętem do CO2 czy przyda się w akwarium morskim? Co do reszty to już zakupy zrobione prawie jeszcze skała piach i woda , muszę tylko zrobić porządek z moim słodkim i spróbuje wystartować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz raczej Ci się nie przyda. Jeśli w nieodległej przyszłości planujesz większy baniak z koralowcami twardymi i reaktor przy nim to zostaw, a jeśli nie to może sprzedaj kupisz inny sprzęt albo zwierzaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe zmiany planów co do filtracji po przymiarce kaskady stwierdziłem że to nie to i przerobiłem szafkę zamówiłem sumpa 60/30 /40 i przerobię akwarium dokleję  zewnętrzny komin. Moje pytanie co do czujnika poziomu wody w sumpie, czy służy do zabezpieczenia  niskiego stanu wody czy wysokiego ? Wszystko się przesunie w czasie ale cierpliwość w akwarystyce to zaleta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy jaka powinna być długość pod grzebień przelewowy do komina zewnętrznego szerokość ściany bocznej to 40cm. Może jakieś sugestię  co do wymiarów komina , przeloty będą AquaMedic fi 25.Będę wdzięczny za wszystkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 20-25 cm długości przelewu powinno wystarczyć, wysokość 15-20, natomiast szerokość dobierz tak, żebyś mógł tam w razie czego w miarę komfortowo wcisnąć dłoń. W moim poprzednim 360 l tanku miałem komin 25x18x12 (szer.).

Co do poprzedniego pytania o skałę, zależy jakie masz kawałki i co planujesz z nich ułożyć. Jeżeli planujesz wyższe, albo ażurowe konstrukcje to dobrze jest ułożyć to na stelażu z rurek PCV albo pokleić. Jeżeli niskie, stabilne to obejdzie się bez takich kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flipper napisał:

Około 20-25 cm długości przelewu powinno wystarczyć, wysokość 15-20, natomiast szerokość dobierz tak, żebyś mógł tam w razie czego w miarę komfortowo wcisnąć dłoń. W moim poprzednim 360 l tanku miałem komin 25x18x12 (szer.).

Co do poprzedniego pytania o skałę, zależy jakie masz kawałki i co planujesz z nich ułożyć. Jeżeli planujesz wyższe, albo ażurowe konstrukcje to dobrze jest ułożyć to na stelażu z rurek PCV albo pokleić. Jeżeli niskie, stabilne to obejdzie się bez takich kombinacji.

Dzięki, planuje zrobić  25/25/12 tylko mam problem ze znalezieniem szklarza żeby  mi akwarium przerobił.

Dnia 19.03.2018 o 23:25, Pawlick napisał:

Teraz raczej Ci się nie przyda. Jeśli w nieodległej przyszłości planujesz większy baniak z koralowcami twardymi i reaktor przy nim to zostaw, a jeśli nie to może sprzedaj kupisz inny sprzęt albo zwierzaki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×