Skocz do zawartości
pannami

Oczko wodne - jak zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was, obeznany w tematyce będzie mógł mi pomóc, bo oczko wodne jest dla mnie utrapieniem od dłuuugiego czasu :D

Miało być niskokosztowo, więc w ruch poszła folia budowlana (taaak, wiem, szkoda gadać :D). Z jakim skutkiem, to pewnie pisać nie trzeba, skoro zakładam ten wątek.

Chciałabym oczko dość duże, owalne, choć nie wykluczam innej opcji. Dobrze byłoby, żeby można hodować w nim ryby, także zimą. Widziałam gotowe plastikowe odlewy - jak z trwałością takiego materiału?

Na jaki wydatek muszę się przygotować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co chcesz wiedzieć? :) 

Wykopalem u siebie takie z 15kubikow, koszt całkowity jaki mnie wyszedł to 800zł za folię ( tu nie oszczędzaj, bo później wiecej roboty niż to wszystko warte. Kupowałem u galińskich(wysyłkowo na palecie) i jestem mega zadowolony. 4 rok leci i zero problemów, folia gruba i mocna tak,że nawet szpadlem ciężko przebić.Cena za metr była chyba 10zł, czyli podobnie jak w Castoramie,a jakość nie do porównania. Na tym nie oszczędzaj!

300zł pompa

300 filtry (możesz zrobić samemu taniej)

Wiele da się zaoszczędzić, np kopiąc samemu zamiast wynajmować koparkę. Np poszukać kamieni polnych i samemu je przywieźć. Filtr zrobiony DIY też będzie tańszy niż gotowy ;) Rośliny możesz przywieźć z pobliskich stawów (tylko je odkaź). 

Odradzam plastikowe formy, są drogie i nie pozwalają na zrobienie niczego dużego ;)

Skoro chcesz zimować ryby, to minimum półtora metra głębokości, dobrze jest też porobić półki na rośliny. 

Tu masz relację z budowy mojego oczka, zrobilem je sam mając 16 lat,więc to naprawdę nic skomplikowanego ;) 

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6305

Pisz w razie pytań, pomogę w miarę moich skromnych możliwości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi