Skocz do zawartości
Kali

Pierwsze akwarium seria pytań o sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mam doświadczenie z akwariami słodkowodnymi jednak z morskimi brak.

Postanowiłem to zmienić i chcę założyć małe słone.

Akwarium największe jakie mogę sobie pozwolić i już mam to 70x35 i wysokość 36 cm. Ze względu na warunki nie ma możliwości zastosować sumpa więc wymyśliłem panel filtracyjny na bocznej szybie o wielkości 12 x 35  cm wysokość 36 cm (chyba lepsze rozwiązanie niż kaskada ?) 

Posiadam także odpieniacz Tunze 9004 oraz pompę Hydor pico 1200. 

Czy taki sprzęt i rozwiązanie będzie ok ?

Aktualnie myślę nad oświetleniem czy zastosować belkę T5 2x24W (jakie świetlówki?), czy lepiej jakąś zbudować na ledach ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc w podobnej sytuacji skłaniałbym się ku kaskadzie. Więcej chyb stracisz na tym panelu (estetyka, miejsce) niż możesz zyskać. Odpieniacz jak mówisz już masz, a 9004 w narożniku akwarium da się jakoś przeżyć, nie jest tragicznie brzydki. Grzałkę też da się zamaskować. Jak będziesz potrzebował dodatkowe wkłady filtracyjne to wrzucisz kaskadę.
Wklejając taki panel pozbywasz się 1/5 powierzchni akwarium.
Tą Hydor pico planujesz jako cyrkulację?
Oświetlenie 3-4x24W T5, albo jeśli czujesz się na siłach to buduj lampkę ledową, przewijało się kilka projektów na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotów by poświęcić tą część na panel lecz czy to będzie odpowiednia przestrzeń filtracyjna na siporax ?

Tak Hydor na cyrkulację w panelu , będzie wystarczająca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax możesz umieścić tak samo w kaskadzie jak i w panelu. Nie ma to większego znaczenia poza Twoją wygodą w dostępie do niego.
Hydor pico do przelewania wody przez panel się nada, do cyrkulacji w akwarium już mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sama kaskada FZN3 lub HBL 7001 by wystarczyła do takiego litrażu ? Po słodkich akwariach to dla mnie ciężkie do zrozumienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sobie radę. Na FZN-3 widywałem większe akwaria, pow. 100 l i działały bez problemów. Są jeszcze inne kaskady, stare poczciwe Aquaclear Hagena, albo nowości w stylu Seachem Tidal, ale te niestety też słono kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×