Skocz do zawartości
Karoolynkaa

160 l nowicjuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Doszłam do wniosku że mój pomysł na morskie w 120l bez sumpa i panelu to zły pomysł sprzedalam całe swoje życie wraz z akwarium :) (słodkie)

Zamowilam akwarium 100/35/50 z panelem bocznym więc będzie panel .

Do sedna w pierwszym panelu będzie wlew i tutaj będą media filtracyjne siporax , Wata?!

Druga komora to grzałka i odpieniacz hydor slimskin 250.65

Następna ostatnia komora będzie miała pompę obiegowa 1500l/h 

Oprócz tego będzie cyrkulator chinolek 3000l/h dlugosc akwarium poza panelem będzie miała 85 cm .

Piach  Nature'sOcean Bio-Activ Live Natural Black 9,07kg

I tutaj nasuwa sie pytanie o sól jaka najlepiej na początek myślałam o :

Red sea salt bądź coral pro salt?!

I teraz żywa Skala jestem z łodzi jaka Sucha czy żywa?i skąd najlepiej? 

Poradzcie coś i pytanie czy 4500l/h wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Przed siporaxem daj watę albo inny prefiltr mechaniczny, żeby go trochę ochronić przed gromadzeniem większych zanieczyszczeń. Z tą jedną pompką cyrkulacja będzie słaba i trudna do ustawienia, dołóż jeszcze jedną sztukę, albo nawet coś mocniejszego.
Jeśli chodzi o sól to moja standardowa odpowiedź brzmi: jakakolwiek dobrze znana, łatwo dostępna i ze średniej półki cenowej. :)
Skałę na początek zawsze polecam żywą, wybierz się do okolicznych sklepów i zobacz co mają na stanie. Niestety nie znam łódzkich sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyki ta pompa 1500l/h i cyrkulator 3000l/h nie da rady? Pomyślę w takim razie nad jeszvze jednym :)

Z ta solą powiem tak nie znam się nie wiem która w takim razie powinna być odpowiednia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też nie da rady na jednej pompie cyrkulacyjnej, pompy powrotu nie wliczaj, dodaj drugą cyrkulacyjną i powinno zagrać.
Z tych dwóch soli które wymieniłaś w zupełności wystarczy zwykła Red Sea Salt. Podejrzewam, że nie nastawiasz się od początku na koralowce twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×