Skocz do zawartości
Luca1979

Początek przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ze względu, że jest to mój pierwszy post na tym forum to może się przedstawię mam na imię Łukasz. Jak większość akwarystów zaczynałem przygodę z akwarystyką słodkowodną już w wieku 10 lat miałem swoje pierwsze akwarium z przeróżnymi gatunkami ryb w chwili obecnej od powiedzmy 10 lat miałem akwarium z dyskowcami czarne wody (amazonia). Zacząłem się intensywnie przyglądac awariom morskim i doszedłem do wniosku, że chcę mieć swoje własne akwarium morskie. Mam nadzieje, że nie bedzie tak źle i z wasza pomocą uniknę błędów jakie popełniaja początkujący akwarysci, mam równiez dużo pytań i potrzebuję odpowiedzi od mądrzejszych ode mnie. Chcę zacząć od dośc dużego zbiornika ponieważ taki został mi po paletkach. Jest to 450 L powoli zacząłęm kompletować sprzęt. Kupiłem już dwie pompy cyrkulacyjne tunze, odpieniacz do akwarium 500 L  wewnętrzny z tego względu, że nie ma opcji dla mnie jeżeli chodzi, o sump wiem, że pewnie teraz wszyscy powiedza sump musi być i tyle. Niestety nie u mnie na chwilę obecną nie mam takiej mozliwości na sump i muszę mieć kubeł  tak jak  pisałem wczesniej przynajmniej chwilowo( wiem z czym to się je jeżeli chodzi, o kubeł no ale cóż są ludzie którzy też maja akwaria morskie na kubłach)i Tu moje pierwsze pytanie co najlepiej wsadzić do takiego kubła ? jeżeli chodzi, o węgiel równiez wsadzać go do środka czy mogli byście mi polecic jakis węgiel jak długo on ma byc w tym kuble i jak czesto trzeba go wymieniać z góry dzieki za pomoc. Kupiłem również filtr Ro di 75 gpd, mam zamiar kupic jakieś 45-50 kg żywej skały i około 30 kg zywego piasku czy to nie będzie za mało ? Oświetlenie, niestety muszę miec zakryte akwarium z tego względu, że mam ogromną wilgoć w domu i to jest jedyny warunek, że akwarium musi byc zakryte kupiłem juz pokrywe do tego są 2xt5 54w chcę dołoyć odbłysniki i dołożyć dwie belki z ledami 2x50 w wiem, że to troche mało na start musi mi wystarczyć, jak nie to sie zmieni jeżeli mogli byscie mi podpowiedzieć jakie świetlówki najlepiej do tego dokupić chciał bym jedna lub dwie niebieskie i ewentualnie dwie bellki biały zimny led. Potrzebuje również dowiedzieć się jaką sól kupić najlepiej na początek nie chodzi mi tu o pieniądze tylko, o to, że pojęcia nie mam jaka jest dobra chciał bym mieć głownie korale miękkie, nie za dużo ryb plus slimaki i rozgwiazde. Bardzo dziękuje za wyrozumiałość i za jaką kolwiek pomoc.Na co zwracać uwagę przy zakupie żywej skały tak żeby nikt nie zrobił mnie w balona to samo tyczy się również piasku. To na razie tyle jeżeli jeszcze mi cos przyjdzie do gowy to będę sie pytał

Edytowane przez Luca1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeżeli nie masz sumpa to wklej sobie panel ,bo inaczej na powieszchni będzie ci się syfek unosił. Akwarium morskie ma być otwarte . Sól uboga np.instant.Skałę kup suchą tak 30kg. Światło 6x39 t5 ,5 niebieskich i biała dla miękich i lps będzie ok. Bakterie specjal blenda .Ja wszystko kupuje w erybce i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×