Skocz do zawartości
AndrzejK

Sinularia green odrywa się od skały

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od dobrych kilkunastu dni Sinularia coś słabo pompuje. Poczałkowo myślałem, że może ma po prostu focha i niebawem jej przejdzie. Postanowiłem jednak przyjrzeć się jej bliżej. Okazało się, ze niewiedzieć dlaczego odrywa się od podstawki. Wącham ją, ale nie czuję zgnilizny. Nie wiem co się stało... Może jak jeszcze się pompowała i była pokaźnych rozmiarów to nie dała rady prądowi wodnemu i odebrała się?

Myślę co by tu zrobić, bo wygląda to "średnio dobrze" i boję się, że jakaś zgnilizna zacznie postępować.

Zastanawiałem się czy bezpiecznie można by uciąć ją ostrym nożykiem tapicerskim powyżej tego źle wyglądającego obszarpanego "pieńka" (łodygi? :D ) i przytwierdzić na nowo na płytce za pomocą kleju? Czy lepiej nie ruszać i czekać? Aktualnie trzyma się może na 1/2 pieńka.

IMG_20171216_085339.thumb.jpg.62b84f0b212f3c3f1897efee652f7c48.jpgIMG_20171216_085356.thumb.jpg.8cfc4b0a2630216a0b12633a31e3012d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sama odpadła. Nie było innej rady jak interweniować. Uciąłem trochę jej pieńka, bo okazało się, że w środku jest pusty na długości ok 1 cm do środka. Skróciłem ją o około 1,5mm i przykleiłem na nowo do podstawki. O dziwo jakby ciut lepiej się napompowała. Czas pokaże jak dziś zareaguje na światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×