Skocz do zawartości
Daro73

Jebao CP25 ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem cyrkulator Jebao CP25, akwarium mam o wymiarach 100x50x50. Interesuje mnie jak ustawić ten cyrkulator, konkretnie chodzi o ustawienie mocy pompy.Polscy dystrybutorzy podają maksymalny przepływ na poziomie 13500l/h, natomiast zagraniczni sprzedawcy podają dodatkowo maksymalną pojemność akwarium do 200l przy tym modelu. Coś mi tu się nie zgadza bo przepływ na poziomie 13500l przy 200l akwarium to chyba trochę za dużo.Ustawiłem moc pompy na 70% ale jestem ciekaw opinii ludzi którzy to urządzenie użytkują

Edytowane przez Daro73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według informacji na stronach teoretyczna wydajność maks dla tej pompy to 12500 l/h. Nie sądzę, żeby w praktyce nawet zbliżyła się do tego pułapu przy ustawieniu na 100%. W jakim trybie jej używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak faktycznie, podana wydajność to 12500l/h, pompy najczęściej używam w trybie W2 ze zmianą kierunku przepływu. No właśnie nie wiem jaka jest realna wydajność tej pompy i jaki poziom mocy ustawić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna wydajność jest trudna do określenia. Jeśli chodzi o ustawienie poziomu mocy, jestem zwolennikiem silnej cyrkulacji i zawsze ustawiam tak, żeby było niezłe "zamieszanie" w baniaku :), bez martwych stref, ale jednocześnie zwracam uwagę na to żeby strumień z pomp nie rujnował wystroju, m.in. nie może przemieszczać piachu.
Tutaj podobnie jak z wieloma innymi sprawami w akwarium morskim nie ma gotowej recepty, to co działa u kogoś w baniaku nie koniecznie musi działać u Ciebie, a umiejscowienie pomp czy dobór ich wydajności powinien przede wszystkim zależeć od własnych obserwacji tego co się dzieje w akwarium.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×