Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kompletuje nowy zestaw pod akwarium morskie i chciałbym je częściowo zautomatyzować. Przeszukałem troche Internetu i natknąłem się na ciekawy produkt firmy Pacific Sun - Kore 5th.

Czy ktoś z Was orientuje się czy ten produkt jest nadal rozwijany?

Czytałem, że w planach producenta jest produkcja modułu z obsługą wentylatorów, ale nie znalazłem żadnych nowości na ten temat.

Warto kupić taki zestaw?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Produkt nadal jest rozwijany, pojawiają się aktualizacje. Wprawdzie mało regularnie i nie za często ale jednak.  Pod koniec października pojawiła się m.in. aplikacja do obsługi dozownika na Mac OS X. Nie wiem niestety co z obsługą wentylatorów, może spróbuj podpytać producenta.
Czy warto kupić? Moim zdaniem nie. Dla mnie zbyt wysoka cena jak na dozownik, który nie oferuje w zamian umiejętności magicznych, czy chociażby odkurzania mieszkania :). Może to i fajnie, że do wszystkiego teraz są aplikacje sterujące na każdy możliwy smartfon, a proste funkcje mają trudne i obco brzmiące nazwy, ale nie lubię zbędnych komplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, cena trochę jest wysoka jak na obece funkcje. Jeśli miałbym pewność, że za jakiś czas będzie np. Moduł z oświetleniem, wentylatorami czy obsługą cyrkulacji albo w ogóle monitoring energooszczędności to szczerze bym się skusił.

Wydaje mi się, że sprzęt ma potencjał, jednak cena za samą stację bazową przy obecnych dodatkach bardziej gryzie w oczy. 

Napiszę wiadomość do producenta, może będzie odpowiedź z pierwszej ręki ;) Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś miłe lub gorsze wspomnienia z Kore 5th to chętnie przeczytam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cena urządzenia nie jest aż tak wysoka jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Kwestia do czego ją porównujemy, bo jeśli wziąć te chińskie zabawki typu Aqua Nova / Jebao, które są zawsze od wszystkiego tańsze to wypadnie słabo. Większy sens ma porównanie z pompami GroTech czy GHL i na tym polu PS Kore 5th wygląda lepiej, do tego oferuje 1 kanał więcej i ogarnia podmianę wody.
Zgadzam się z tym, że gdyby urządzenie mógo pełnić funkcję jednostki centralnej do sterowania innymi urządzeniami w akwarium, jak lampa czy pompy cyrkulacyjne, byłoby zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Grotech stare od wielu lat sprawdzone i niezawodne rozwianie. Gdyby NASA miała wysłać jakieś pompy w kosmos i miało by od tego zależeć ludzkie życie wysłała by pompy GroTech ... te wszystkie fajerwerki i nowinki do niczego nie są Ci potrzebne za to bardzo potrzebna CI jest niezawodność. Nie bez powodu najbardziej cenionym wśród profesjonalistów jest komputer IKS  .... jest prosty jak konstrukcja cepa i niezawodny nie ma się tam co zepsuć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczym pomaga ten komputer? Tylko pompy ? Czy ma jakieś dodatkowe funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2017 o 11:53, CzaQ napisał:

Witam!

Kompletuje nowy zestaw pod akwarium morskie i chciałbym je częściowo zautomatyzować. Przeszukałem troche Internetu i natknąłem się na ciekawy produkt firmy Pacific Sun - Kore 5th.

Czy ktoś z Was orientuje się czy ten produkt jest nadal rozwijany?

Czytałem, że w planach producenta jest produkcja modułu z obsługą wentylatorów, ale nie znalazłem żadnych nowości na ten temat.

Warto kupić taki zestaw?

Pozdrawiam!

Poszukaj prostego sprawdzonego egzemplarza grotecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×