Skocz do zawartości
Beny87

Identyfikacja - białe parasolki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosiłbym o identyfikację mojej plagi w akwarium. Trudno mi opisać wygląd, ponieważ nie kojarzy mi się absolutnie z niczym :) Białe delikatne rurki, miękkie, długość około 3-4 mm ale zdarzają się też dłuższe 5-8mm. Prowadzą osiadły tryb życia, nie wędrują, nie przemieszczają się (chyba :) ). Z tej białej rureczki wychodzi delikatna parasolka, jakby piórka. Chowa się do środka próbując ją dotknąć. Jest tego pełne i są wszędzie. Rosną na skale, na sprzęcie a ostatnio wychodzą na koralowce - wtedy powiedziałem sobie dość tego. Na zdjęciu Sarco i pseudo gorgonia, i jedno ujęcie na skale. Niestety nie posiadam profesjonalnego sprzętu, zdjęcia robione telefonem. Jeśli się nie uda zidentyfikować spróbuje pożyczyć lustrzankę od znajomych i dostarczyć wyraźniejsze zdjęcia. Akwarium funkcjonuje u mnie od 10 miesięcy, dojrzewanie przechodziło dość łagodnie. Trochę zielenic, zero sinic czy dino.

3.jpg

1.jpg

2.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest raczej ,bo słabo wyrazne zdjecia gąbka sycon. zwykle na początku jest ich spory wysyp, zczasem znikają . Dobre stworzenie ,zostaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×