Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zbiornik 500l . w nim komin , 2 pompy cyrkulacyjne (falowniki) po 3000litr. na godzine , na przekaźnik czasowy. Pod akwarium mam zbiornik 80l.

w tym odpieniacz na 1000l. oraz pompe cyrkulacyjną obiegową na 2000litr. Chciałabym zaszczepić swoje akwarium ziemią ogrodowa , aby porosły glony , dotyczy to zbiornika morskiego , i proszę O pomoc.

Jaka najlepsza filtracja pasowała by do tego akwarium czy same biobale ?? w kominie + odpieniacz i czy to wystarczy ?? proszę bardzo o rade . serdecznie dziękuje! /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym zaszczepić swoje akwarium ziemią ogrodowa , aby porosły glony

Proponuje rozrobic solanke w konewce i podlewac, moze cos wyrosnie :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ogrodowa lub torfem... ja bym nawet pomyslal czy nie warto by posadzic w slonawej wodzie ogorki... rosły by od razu korniszony albo chociaż malo solne.:dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zaszczepić ziemią ogrodową, do litrowego słoika sypie sie garść ziemi, zalewa się to wodą na 24h , potem to sie zlewa i wlewa sie do zbiornika i po 2 tygodniach wyrastają glony

o dl. 4 cm! i dorastają do 10cm. A wiem to od osoby z długoletnim doświadczeniem i napewno jestem Ta osoba kompenteniejsza od Ciebie ! a Ja nie pytałam się , czym można zaszczepić tylko o filtracje mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja droga Elizabet pokaz nam prosze jakoegos linka z metoda ziemia ogrodowa w akwarium morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie ty chcesz glony uzyskac z ziemi ogrodowej?

przeczytaj kompletnosc twojego pierwszego postu i pomysl co mozemy ci odpisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiem to od osoby z długoletnim doświadczeniem i napewno jestem Ta osoba kompenteniejsza od Ciebie ! a Ja nie pytałam się , czym można zaszczepić tylko o filtracje mi chodziło.

co oznacza słowo "kompetetniejsza" ?:dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeżeli chodzi o glony to ziemia pewnie pomoże ale ja raczej zaczął bym się załatwiać do zbiornika to znacznie przyśpieszy proces porastania , a najlepiej niech cała rodzina wspólnymi siłami to robi po tygodniu akwa zarośnie aż miło co do zapachu to proponuje jakiś konkretny kolektor :dance3::lol::shocked:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he dobre:))

ludzie rozne cuda wianki robia zeby glonow nie miec, a kolezanka od najkompetenetniejszej osoby dowiaduje sie jak chodowac glony w morskim:)) ( teraz mam cala herbate na klawiaturze) skoro kompetentniejsza osoba Ci tlumaczyla i wiesz co i jak to po co nas pytasz? wychoduj glony 10 cm i wrzuc fotki, moze niektorzy tez zaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to prowokacja. A jeśli nie.... to kolejny dowód że niektóre kobiety to idiotki. Usłyszy coś gdzieś i powtarza jak małpa. Ciekawe czy to nie blondynka :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elizabet: radzę troszkę poczytać o akwariach morskich. Zresztą nie tyczy to akwariów morskich. Napewno nie raz oglądałaś National Geografic lub Discovery Channel i założe sie że ra rafie koralowej nie widziałaś grama ZIEMI.

Pozdrawiam mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×