Skocz do zawartości
kBaran

Od czego zaczac....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie mam 250 litrów akwarium roślinne w hai-techu i chce je zmienić na akwarium morskie z rad moja prośba i pytanie od czego zacząć jaki sprzęt kupić itd. By wszystko miało ręce i nogi. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

To to samo akwarium o którym pisałeś w tym temacie?

Przydałby się komin + sump, to wiele ułatwia :). Rzuć okiem na tematy dotyczące akwariów o podobnym litrażu w dziale "Nasze zbiorniki", np.:

oraz:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tamte akwarium jest holendrem i raczej niebede go zmieniał. To będzie całkiem nowe akwarium z szafki robiona przeze mnie z rad mam dowolność w wielkości sumpa i wielkości zbiornika z tego co poczytałem to dno lepiej żeby bylo szersze czyli zbiornik 120x50x50 będzie Oki czy lepiej zmienić któryś z wymiarów? Pozdrawiam.

Edytowane przez kBaran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wymiary powinny być ok, dają już całkiem sporo miejsca dla zwierzaków wewnątrz akwarium. Tym samym z planowanych 250 litrów zrobiło się 300 :). Do tego sump ok. 100 litrów.
Powinieneś rozejrzeć się odpowiednio wcześniej za odpieniaczem, to jeden z najważniejszych elementów jaki trzeba wziąć pod uwagę przy projektowaniu sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jaki odpieniacz byś polecił ? Bo trochę tego na rynku jest czy może lepiej wykonać samemu ? A jakie jeszcze uzadzenia powinienem włożyć do sumpa ? Pozdrawiam Krzysztof i z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×