Skocz do zawartości
smithpl

MAX-S LED kolejny ciekawy projekt dla nano rafek

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonczenie tej lampy na 5+ no i cena bardzo przyzwoita. Ciekawy czy 2 x 180W wystarczylöo by do mojego baniaczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, troche kosi , no i design !!!

eios sie chowa :-)

ciekawe jak swieca, musze dorwac do testow jedna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, powidz mi skad ty masz takie fajne pojemniki ?? :-)

IMG_5530.JPG

dobra juz widze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pojemniki zamowilem juz dawno temu do Skiby obecnie nie uzywam ABC i tak sie zastanawiam na co je przeznaczyc :)

...ale wracajmy do tematu bo te ledy naprawde sa warte grzechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie teraz zastanawiam ilu watowe lampy zamowic tak zeby nie przedobrzyc ze swiatlem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieeee no... 180W lampa z kontrolerem w cenie 450USD - wychodzi po 2.5USD za 1W (poproszę takie ledy :nono: ) w diodzie LED a reszta czyli obudowa i kontroler są za darmo ?? .... zbyt piękne żeby było prawdziwe. Aż mi się nie chce wierzyć w tą cenę - ktoś może to potwierdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda, ale ma wentylatory:sad:, ciekawe czy nie jest zbyt głośne to cacko.

Z tego co widać na fotkach, to po 2 szt na lampę 180W czyli może być całkiem nieźle, ale to mimo wszystko wentylatory.

Cena jest przyjemna, ale jak to dotrze do nas może nie być już taka cacy, ale w końcu czemu by nie miała być taka, przecież 4lata temu plazma 42" kosztowała ponad 20tyś zł, dziś kosztuje 2tyś. Nie no 180W za 450$ to jeszcze jest za drogo, w końcu cóż w tym pudełku jest, z pewnością mniej trzeba zaangażować sprzętu i środków by wyprodukować taką lampę niż telewizor dajmy na to również 180Wowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 dolarów za lampę, która ma dawać tyle światła co HQI 400W to naprawdę niezły układ. Ciężko znaleźć gotową do podwieszenia lampę 400W w lepszej cenie. Ja, podobnie jak loccutus, niezbyt wierzę w tak niską cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pięknie wygląda, ale ma wentylatory:sad:,

Czytałem już inny wątek, gdzie Tomku też masz niechęć do wentylatorów. Z racji mojej "wiedzy tajemnej" w tym temacie mogę Cię trochę uspokoić, a może wróci Ci zaufanie do wentylatorów.

Otóż cały widz polega na tym by zrobić odpowiedni kształt łopatek śmigła (wentylatora). Kształt daje wydajność oraz efekt uboczny dźwięk. Nie chcę się specjalnie rozpisywać o tym, bo generalnie jest to techniczny bełkot. Pewnie oszczędności i mała dbałość o szczegóły są wynikiem karykatury wentylatorów stosowanych w komputerach. Ich sprawność jest żenująca. Dalej można określić w dużym uproszczeniu, że duże śmigło kręcące się wolno będzie bezgłośne, a powietrze będzie przepychać w odpowiedniej ilości do celów ochłodzenia tych diód.

Przy lampach nie potrzeba wielkiej wydajności więc na pewno powinno znaleźć się wentylator który nie będzie robił szumu. Pozostaje jeszcze kwestia szumów silnika, ale i tutaj jakość przy tak niewielkich obrotach da bezgłośną pracę. Dzisiaj wiele komputerów posiada już w zasilaczach bezgłośne wentylatory. Warto poszukać i poeksperymentować.

ps. W moim innym hobby wentylator kręci się 40000 obrotów/s. Nie wyobrażam sobie huku jaki by generował wiatrak z PC-ta który normalnie kręci się poniżej 2000 obrotów/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ceny to należy pamiętać o cle jeszcze na granicy. Nawet jak zamówicie te lampy to na granicy celnik może (nie musi, jeśli paczka nie będzie miała zadeklarowanej wartości) zarządać faktury zakupu i uiszczenia cła.

Piszę, bo ostatnio zaczeli się czepiać i moja żona musiała zapłacić cło od kosmetyków z Honk Kongu :nono: W końcu tam w sklepach są sporo tańsze. Skończyło się na szczęście tak, że sklep zwrócił cło ale to była jego dobra wola i wcześniejsze ustalenia.

A wracając do tematu to nawet z cłem, chyba lepsze rozwiązanie niż HQI, zwłaszcza jak doliczy się oszczędności na lecącym prądzie między 180 a 400 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie cen nawiązując jeszcze, to podajecie ceny przeliczone już z jenów :nono: problem taki że powinno się je przeliczać na złotówki a nie na dolce jeśli chodzi o nas. Ceny w yuan renminbi to :

LED-G1-180-60W: Hot selling price: ï¿¥ 888

LED-G1-400-110W: Hot selling price: ï¿¥ 1688

LED-G1-400-160W: Hot selling price: ï¿¥ 2288

LED-G1-400-180W: Hot selling price: ï¿¥ 2888

kurs na yuan renminbi w dniu 15.10.2009 to 0,4112 , czyli ceny to:

LED-G1-180-60W: 365,15 zł

LED-G1-400-110W: 694,11 zł

LED-G1-400-160W: 940,83 zł

LED-G1-400-180W: 1187,55 zł

przeliczenie z dolarów daje różnicę o około 100 zł wyższą na każdej lampie, Trzeba pamiętać że przesyłka będzie miała zadeklarowaną wartość w walucie danego kraju z którego wychodzi, chyba że sprzedający zdecyduje rozliczyć się z kupującym w innej walucie i weźmie na siebie różnicę kursową. Jednak dla nas korzystniejsze jest bezpośrednie przeliczenie a nie podwójne.

Do ceny w PLN należy doliczyć koszt transportu i dodać, po czym doliczyć cło i otrzymuje się cenę finalną lampy.

Jeśli popatrzeć na przeliczenie, że :

60w (white 36w + actnic 18w) = 75w Metal Halide + Blu-ray tube T5

110w (White 54w + actnic 54w) = 150w Metal Halide + Blu-ray tube T5

160w (White 102w + actnic 54w) = 250w Metal Halide + Blu-ray tube T5

180w (White 120w + actnic 54w) = 400w Metal Halide + Blu-ray tube T5

to lampy wydają się być fajnym rozwiązaniem. Pozostaje poczekać, aż ktoś przetestuje i opowie jak działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×