Skocz do zawartości
Kamil

Moje Tanie 375l

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuje za cenne rady IRax, co do chemii to nie użył bym bo słyszałem właśnie takowe opinie, na razie wpuściłem Berghie zobaczymy co z tego będzie jeżeli nie da rady to pomyślę o Helmonie może jeżeli akwarium będzie trochę bardziej dojrzałe lub o rybię którą mi poleciłeś, słochaj Irax a co do tych ryb wpuszczania źle że już to zrobiłem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berghia co najmniej dwie żeby się rozmnożyły ale to po kilku miesiącach zależy jakie duże kupisz zresztą i tak z nimi ciężko u mnie nie zdały egzaminu, Helmona se odpuść chyba że sklep zatrzyma ci go na miesiąc, te rybcie są niestety łapane na cyjanek więc nie jesteś w stanie je utrzymać przy życiu nawet jeśli przyjmują mrożonki umierają z powodu zatrucia wewnętrznego szkoda rybci, i też nie musi jeść ajptazi. Masz już jakieś ryby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iraxie wszechwiedzący wyważaj trochę słowa bo nie jesteś u siebie w oborze, widziałem jaki masz hlew u siebie w akwarium więc nie powinieneś nikomu dawać żadnych rad. Pochwal się swoim, podkreślam swoim szkiełkiem. Karma wraca hamie.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz Kamil kto ci doradzał, ktoś bo nie nazwał bym tego człowiekiem lubi obrażać innych publicznie oparł bym to o sąd ale nie warto zwracać uwagi, co do mojego baniaka hmmmm to bardzo ciekawe ja bym napisał chlew przez "ch" jak widać mamy tu do czynienia również z patologią. Kamilu jeśli chcesz zobaczyć mój baniak podaj emaila chętnie wyślę ci zdjęcia i filmiki z mojej rafy. Aha tu jestem faktycznie gościem od niedawna natomiast raczej siedzę na nano-reef. Mój chlew w załączniku.

20170309_104211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wpuszczania ryb to o tym świadczą testy na ile jest zbiornik przygotowany,cykl azotowy musi się zamknąć, jakie masz no3 w zbiorniku ?gloniska biorą się z wysokiego no3 i po4 może poprawa tych parametrów spowoduje cofnięcie się glonów ,kup dobre bakterie a nie ryby i spokojnie poczekaj,co do chelmona to jest to delikatna ryba i nadająca się na dojrzały zbiornik ze sporą ilością żywej skały,mój aiptasię skutecznie wyplenił pływa już z 4 lata .

pozdr.Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaroglider Kamil boryka się z aiptazją a co do chelmona to ci szczerze zazdroszczę ja już odesłałem dwa na wieczną rafę widać nie mam takiego szczęścia jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże kto miał rację. Jeżeli ktoś radzi Ci wpuszczać już ryby to je wpuszczaj. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się jakoś doczytać w swoich postach że komuś radziłem wpuszczać rybki, natomiast znalazłem słowo "polecam" co zmienia całkowicie rozumowanie co u nie których widać nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc parametry mam w normie no2- 0 no3 coś tam około 10, ryby tak mam 2 błazenki brzydala i borsuka, korali też mam kilka wszystko wygląda dobrze ogólnie to korale się pompują ładnie a glony hmm borsuk ładnie je zjada i nie odrastają , dziś zrobiłem podmianę wody i zwiększyłem trochę zasolenie, co do Twojego akwarium irax to tez jestem na nano reefie , ale chętnie film zobacze akwa wygląda pięknie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w

Cytat

a więc rybki pływają i mają się dobrze problem to aiptazje, napisałem co proponuje jak widzisz na moim zdjęciu na pierwszym planie jest Parachaetodon tylko jak pisałem trzeba szukać sztuki która zjada mrożonki aczkolwiek nie powiedziane że jeśli zje aiptazje będzie jeść mrożonki i odwrotnie. No z brzydalem to samo.

 

Edytowane przez irax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×