Skocz do zawartości
Kamil

Moje Tanie 375l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, po długiej hodowli Paletek udanych próbach rozmnożenia przyszedł czas na coś trudniejszego, założenie było takie aby było to tanie akwarium które nie będzie odstraszało, patrząc na ceny sklepowe sprzętów można się załamać ale nie taki diabeł straszny się okazuje wszystko idzie zrobić trzeba tylko chcieć, 

Sprzęt kupiony używany 2x cyrkualtor tunze, odpieniacz robiony na wzór Bk kinga pompa w nim bardzo dobra cudownie pracuje odpieniacz, obiegowa pompa 1700l na h jedynie kupione za 500zł :)

do tego belko led własnej produkcji żywa skała kupiona z likwidowanego akwarium trochę pracy, nawet rurki spływ i zasilenie nie mam kupionych w sklepie zoologicznym a hydraulicznym za gorszę do tego zgrzewarka i jest spływ, woda z akwarium zalana w całości z funkcjonujących akwari, akwarium na chwilę obecną ma 3 dni wszystko jest piękne oprócz aiptasi no i czekam aż coś się popsuje :) CAM01321.jpg

vv.JPG

DSC_0708.JPG

CAM01327.jpg

CAM01312.jpg

CAM01314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik się zapowiada. Chociaż ja dałbym odrobinę mniej skały. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna pojemność, trochę wysoko skała ale ogólnie ok. Jest rewizja- jak nie to trochę ryzykownie, do tego czy nie za słaba obiegówka oraz te 2 kolanka przy ścianie mogą tłumić przepływ. Tak czy inaczej powodzenia.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie zaniku prądu sump przyjmie wodę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jeżeli chodzi o przelanie to nie stanie się nic, kwestia spływu lepszej pompy nie mogę bo nie uzyskam tylko wody z spływu właśnie bo nie mam komina tylko overflow, a mówicie o wysokości skały tzn że brzydko czy że nieodpowiednia jest taka wysokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za wysoko. Po pierwsze co tam posadzisz a po drugie wizualnie nie za bardzo. Ale ważne żeby Tobie się podobało. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o cofkę wody w przypadku zaniku prądu, awarii pompy obiegowej lub wyłączeniu pompy.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączałem prąd nic sie nie dzieje

Edytowane przez Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś na początku że czekasz aż coś się popsuje, jeżeli wkładasz już korale to popsuje się na sto procent. Jeszcze dużo nauki przed tobą, szkoda tylko zwieżaków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc już prawie miną za wcześnie ??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie. Widzisz w jakim stanie jest akwarium? Dojrzewanie dopiero się zaczęło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się nudzi to zacznij coś robić z aiptasją....... Bo widzę że jest masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ja z nią zrobię, brzydala wpuściłem i mam zamiar berghie dołożyć tyle mogę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuść ok 6-8 krewetek walderumi to zajmą się małymi aiptasiami a ty zrób porządek z dużymi preparatem o którym wspomniałem wcześniej. Brzydal do tej roboty się nie nadaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki59 jak masz pisać takie bzdury to se odpuść, przede wszystkim po pierwsze wurdemanni jak już, po drugie z tymi krewetkami to jest loteria tak jak i z brzydalem aczkolwiek często forumowicze sprzedają te jedzące które również nie pogardzą koralami których akurat Kamil nie ma więc można to rozwiązać, ja polecam rybkę Parachaetodon tylko trzeba sprawdzić przy zakupie czy przyjmuje mrożonki bo jeśli chodzi o aiptazje to jest bezcenny aczkolwiek też może skubnąć korala, ale taniej brzydal oczywiście nie ze sklepu tylko od kogoś sprawdzony, co do chemi na różyczki to preparaty w ostateczności i jeśli już to na te bardzo duże okazy ale te rybki które wymieniłem dadzą spokojnie radę i zawsze można je potem odsprzedać. To tyle Kamilu jak coś to pisz chętnie pomogę i nie słuchaj ludzi którzy nie mają o tym pojęcia bo zasyfisz sobie baniak w przyszłości. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×