Skocz do zawartości
Krisstow

Początek przygody z Morskim akearium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post na tym Forum, wiem że takich tematów jak mój pewnie na tym Forum żeście się naczytali , Na tyle dużo że pewnie was to wkurza, Że po raz kolejny ktoś taki temat założył,ale może pomożecie. Ok do rzeczy.

Akwarystyka interesuję się od dobrych 10 lat miałem styczność z różnymi rybami zaczynałem od Mieczyków, później miałem skalary po skalara jak Nabrałem trochę więcej doświadczenia , Poszedłem na głęboką wodę i zacząłem przygodę z paletkami. Z paletkami byłem jakoś cztery lata z pozytywnym skutkiem je rozmnożyłem, gdzieś jeszcze są moje filmy na youtubie z moimi dyskami , lecz z braku czasu postanowiłem wrócić do skalarów, sprzedałem paletki i znów zacząłem zajmować się skalarami . Leczy zawsze moim marzeniem było założenie akwarium morskiego ale zawsze odpychał mnie to że ludzie pisali jaki jest koszt utrzymania takiego akwarium i jak wygląda utrzymanie tych ryb że jest bardzo ciężkie , Przyznam że lubię wyzwania bo z paletkami było podobnie, ale akwarium morskim mam Zamiar wystartować dopiero za około pięć lat. Może ktoś się z tego będzie śmiał że po co tutaj piszę jak dopiero za 5lat chce wystartować, Ale chcę się dowiedzieć o tych rybach i akwarium jak najwięcej żeby nie spalić poczatku i i zrazić się do akwarium morskiego . Wiec jakie są koszty utrzymania miesięczne takiej przyjemności? O prąd nie pytam bo prąd jest i będzie drogi także wiadomo..:p ale chodzi mi o chemię , sól , filtry itp mam filtr zew tetrę Ex 1200 ale tam wirnik jest bodajze taki ze nir nada Sie do akwarium morskiego ze względu na sól która go zerzre. Mam dwa zbiorniki jeden 140 i 365 w którym teraz pływa obsada, ale czy lepiej wystartować w małym zbiorniku z Morskim akwa czy lepiej w większym? Koszta pewnie w większym litrazu są większe. Ale moze utrzymanie ryb i korali w kondycji lepsze? Macie dwa akwarium na leczenie rybek lub kwarantanna przed wpuszczeniem nowej ryby do głównego akwarium? Co ile wodę wymieniacie? Co ile soli dosypujecie? Czy trzeba jakaś chemię lac do wody? Czy macie jakaś dobra lekturę so poczytania żeby zobaczyć jak od poczatku powoli wystartować i nie spalić wszystkiego od razu. Czy lepiej na poczatku wynająć jakaś firmę która mi założy akwarium i wytłumaczy wszystko? Jaki jeszcze coś mi się przypomni na ten temat który opisuje dopisze później w tym poście. Sory za błędy ale pisałem mówiąc do tel..:) bo trochę tego było do napisania i nie zawsze przecinków czy kropel używałem.. dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynam. Radzę zacząć duuuużo czytać....tetrateca sprzedaj...ja miałem kubeł unimaxa...za radą innych forumowiczów sprzedałem cały sprzęt od słodkowodnego...został mi czyścik i grzałka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik 200l do tematu morskiego podchodziłem dwa lata i nie taki diabeł straszny jak go malują :yes: wszystko wychodzi w praniu pomalutku małymi kroczkami i dasz radę a najzabawniejsze jest to jak czytałem i jeszcze nie miałem solniczka to prawie każdy pisał o tysiącach złotych ja wydałem na razie 3 tyś a inni tyle wydają na odpieniacz to tak jak w życiu jeden ma Mercedesa z salonu a drugi Opla z komisu :D

Edytowane przez Mariuszp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×