Skocz do zawartości
tomajk

Akwarium tomajka po katastrofie.

Rekomendowane odpowiedzi

no tomajk to ja z Tobą poświętuję choć wirtualnie za dobre zdrowie Twojego baniaczka.

Super się na to patrzy. Zdrówko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ! i to jest kawał bańki,filmik byś jakiś nakręcił Tomek

I tu racja filmik by się przydał .............. polejesz i oglądasz:tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojne było świętowanie, bo i początek tygodnia, ale zawsze to jakaś okazyja :D

Dzięki i również za WASZE ZDROWIE :D

O filmiku myślałem, ba nawet podjąłem

w okolicach listopada. Nie wyszło to najlepiej bo to pierwsza moja produkcja filmowa :D

Muszę się uzbroić w jakiś soft do obróbki wideo i coś majstruję.

Filmik jest prawie z przed 2 miesięcy więc teraz to wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć tym którzy chcą robić fotki przy aktynice a do tej pory się nie udawało, że bez statywu się nie obejdzie, no i przy lustrzankach trzeba robić z wężyka lub na czas.

Czasy takie właśnie wychodzą około sekundy więc nawet przy lekkim statywie to i lustro zatrzęsie aparatem tak, że będzie fotka nie ostra.

Ja dodatkowo niedoświetlam tak na -1EV a później przy wywoływaniu podnoszę ekspozycję tak by fotka wyglądała na doświetloną subiektywnie oceniając, nie zwracam uwagi na histogram bo tu można by dostać zawału.

Da się to zrobić tylko na RAWach a wywoływać najlepiej w firmowym programie. Dodam że nie używam PhotoShopa a jedynie dedykowany do aparatów z pod znaku N - CaptureNX, spokojnie też można to zrobić w prostszym VievNX który jest da darmoszkę legalnie do pobrania ze strony formowej. Przy zastosowaniu tej metody nie muszę praktycznie nic robić oprócz rozjaśnienia podniesieniem ekspozycji, żadnego balasu bieli, (AUTO) żadnych innych zabiegów, tak wychodzi samo, a można by jeszcze nad tym popracować, ale przyznam się, że nigdy nie rozczulałem się nad fotkami, mają wyjść tak by 5 sekund przed kompem sprawę załatwiło. Jeśli musiałbym coś grzebać, to lepiej do kosza i próbować zrobić nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gadaliśmy sobie z kolegą na temat sumpa, szafki i innych dupereli związanych z tym co się znajduje w szafkach no i zrobiłem fotkę swojego majdanu w piwnicy. Muszę popracować jeszcze nad dopracowaniem tego bajzlu, coś tam trzeba będzie poprzerabiać, podorabiać, ale w końcu to sama przyjemność.

dsc8625q.jpg

Czajnik mam do przygotowywania wody do uzdatnienia węgla :)

ale chyba trzeba będzie pomyśleć o jakimś barku i szkle, bo lodówka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tu tyle sprzętu upchać w szafce pod akwarium jak się mieszka w bloku :)

fajne zaplecze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pomażyć o takiej filtrowni :)

super sprawa i tak jak napisał Rafał ciężko w bloku coś zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wiele sprzętu nie ma, bo ciągnę na naturalnej filtracji, czyli skała i odpianiacz, jakieś DSB czyli warstwa piachu gdzie mam tez poutykane połamańce skały. Do tego Ecophos w skarpecie, węgiel w woreczkach, w przegrodach sumpa, karton biobali (się walały wiec wrzuciłem) drobne kawałki skały, których nie było jak wykorzystać. Profilux, dwa komplety pomp dozujacych, parę baniaczków na preparaty, to wszystko uzupełnione filtrem RODI. Zmieściło by się w szafce pod akwarium (gdyby taka była) bez problemu. Zaletą jednak takiel filtrowni jest to, że mam wszystko na oku, do tego łatwy dostęp, w szafkach pełno jakiś dupereli, testów, części które "mogą się przydać". Mam postanowienie, że doprowadzę ten cały majdan do porządku, beczka zniknie, zamiast tego będzie szklany zbiornik na solankę zamontowany na ścianie, również woda na dolewkę też wyjdzie z beczek a znajdzie swoje miejsce w pojemniku szczelnym pod szafkami.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że spędzam więcej czasu w filtrowni niż przed akwarium, wiec powoli urządzam sobie tam akwaryjko, będzie wreszcie czym oko pocieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle rzeczy..... A ja chcialem zapytac czy ten caly sump utrzymuja te dwie szafeczki pod blatem???? No i czy nie lepiej by bylo zorganizowac wieksze baniaki na balinga i dodatki przy takim akwa to chyba czesto trzeba to dolewac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×