Skocz do zawartości
Kidman

Przeprowadzka na większe- woda.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie obecnie mam 120 l akwarium bez sumpa i mam w planach przenieść się na większe 180l akwarium z sumpem 50-60l i teraz mam pytanie dotyczące gromadzenia wody. Przeprowadzkę planuje za jakieś 2 miesiące i muszę zgromadzić ze 100l wody i czy mogę zrobić tak, że podczas teraźniejszych podmianek gromadzić tę wodę w innym akwarium i mieszać ja ze świeża solanką, chcę uzbierać z 50l wody z działającego baniaka i uzupełnić pozostałe 50 l nową solanką i tak zostawić to na 1-2 miesiące aby się mieszało czy tak można? W akwarium na ten czas była by grzałka i cyrkulator oraz oświetlenie czy to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 miesiące to kawałek czasu, na pewno musiałbyś natleniać i ogrzewać tą wodę, ale i to nie daje gwarancji, że z wody nie zrobi się ściek.
Moja propozycja przeprowadzki, przygotuj ok. 100 litrów świeżej solanki w nowym akwarium, zrób większą podmianę w starym baniaku i tak uzyskaną "żywą" wodę wlej do nowego zbiornika, odpal cyrkulacje, ogrzewanie i po kilku/kilkunastu dniach takiego mieszania przekładaj życie i przelej resztę wody ze starego akwarium. W międzyczasie oczywiście zrób testy, dobrze by było też rzucić coś na pożarcie bakteriom :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na czas tego kilkudniowego mieszania muszę wstawić tam odpieniacz czy wystarczy tylko cyrkulacjia , grzałka i  np. zwykły napowietrzacz, i mam odrazu wlać porcję bakterii np. Microbe-lift Special Blend?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wstawiać odpieniacza, ale możesz :). Bakterie też możesz wlać od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×