Skocz do zawartości
kuba1985

Euphyllia problem początkującego - dziwne objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem początkującym akwarystą i mam olbrzymie braki wiedzy. Staram się to nadrobić i chętnie poczytam polecane artykuły jak i książki. Niestety w chwili obecnej potrzebuje szybkiej pomocy :-)

 

Coś dziwnego zaczęło dziać się z moimi dwoma koralowcami, jeden zaczął gnić, a drugi minimalnie się zmniejszył i skamieniał. Proszę o informację czy na tym etapie rozwoju choroby można je jeszcze uratować, jak tak to co mam zrobić? Czytałem o kąpielach i odcięciu elementu chorego ale w przypadku jednego z nich jest już chyba za późno ? :-( Inaczej sprawa wygląda z drugim koralowcem, tamten ma część skamieniała i chyba od drugiej strony zaczyna tworzyć się jakaś garaletka ale w minimalnej ilości lub to ślub po ślimaku lub czymś takim. Tak czy siak się otwiera i wygląda chyba OK.

 

Ostatnio w moim akwarium dzieją się cuda, powstało dużo aiptasia ale je zwalczyłem. Nagle pojawiły się czarne i białe slimaki bez skorupek i strasznie szybko urosły. Wychodzą tylko w nocy i są wielkości paznokcia. Nie wiem co jeszcze mogę dopowiedzieć, przesyłam fotki i w razie uwag proszę pisać.

 

Oczywiście jak zobaczyłem problem to od razu zrobiłem testy i chyba wszystko jest OK:

 

Mg - 1200

Ca - 440

NH4- poniżej 0,25

PO4 - 0

NO3 - mam dziwny test i ciężko go odczytać ale 10 lub może nawet 5

post-5834-0-11134800-1483546682_thumb.jpeg

post-5834-0-68520400-1483546689_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×