Skocz do zawartości
Nuke

Co to za ślimak? i pytanko o trzymanie Aiptasi

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za ślimak(między małym quadri a jeżowcem),pojawia się tylko w nocy,jest biały,muszelka trochę ciemniejsza,a na niej na górze ma tak jakby małe wypustki przypominające kolce.

 

Aiptasia,ogólnie ją tępiłem,ale 2 sztuki zadomowiły się w takim miejscu,że trudne jest jej usunięcie.Pojawiło się sporo małych na piasku,więc zacząłem je wybierać.Krewetką już się chyba znudziły.Nie chce stosować chemii,i pomyślałem o Berghi.

Sedno pytania to czy jest opcja wrzucenia tych młodych do pierwszej komory(odpieniacz) sumpa i w razie czego dorzucenia ślimaczkowi do głównego?

post-5453-0-20237000-1483545596_thumb.jpg

post-5453-0-87959700-1483545638_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak wygląda na: https://www.google.pl/search?q=stomatella&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiJ2tqEqazRAhXnI8AKHfVjDI8QsAQIJA&biw=1366&bih=609

 

Daj czas kreweciom. U mnie w 30l doszczętnie wyplewiły te ukwiały dopiero po ok 4-5 miesiącach. W dużym akwa "zastosowałem" brzydala. Co do chemii ... stosowałem JoelJuce ... i powrót aiptasii ze zdwojoną siłą (wyrzucone pieniądze w błoto, za tą samą cenę masz jednorożca).

Edytowane przez andparty77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×