Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam nowe Akwarium, oczywiscie morskie. Jestem na etapie planowania i zamawiania sprzętu. Aktulanie zamówiłem zbiornik 260l jako glowny z kominem wewnętrznym oraz sump ok. 100l. Na etapie remontu domu w pokoju syna powstał pomysł założenia akwarium. Kiedy ściany były juz pomalowane rozkułem sciankę komina(komin wentylacyjny) i wprowadziłem przez niego do piwnicy, rury fi32 kanalizacyjną i fi 18 peks. PS: była straszna awantura o tą dziurę.  

 

Idea jest taka by SUMP , stacja uzdatniania,dolewka , RO znajdowały się w kotłowni , która jest sterylna i ogrzewana znajduje się w niej piec gazowy.Przy pomocy rurek w kominie chce połączyć Zbiornik w domu i Sumpa w kotłowni. Co sądzicie o tym pomyślę ??? jestem bardzo ciekawy opinii  wszystkich a w szczególności tych nie przychylnych , mozliwych problemów.  

 

Jaką pompe cyrkulacyjną zastosować ???? róznica wysokości to 5-6m  , myślałem o pompie cyrkulacyjnej z centralnego ma duże możliwości podnoszenia słupa wody tylko nie wiem jak zareaguje na słoną wodę ...... Co sądzicie ?????

 

w kolejnych postach poproszę Was drodzy doświadczeni koledzy o pomoc w doborze sprzętu , gdyż bedzie to moje pierwsze Akwarium Morskie 

 

Pozdrawiam i Szczęśliwegoowego Nowego Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Zapewne nie chodzi Tobie o pompę cyrkulacyjną a obiegową :)

Pompa od centralnego nie koniecznie będzie się nadawała , możliwe że posiada elementy metale żeliwo .

Pompa która będzie pasować to spory koszt. Podniesienie wody na wysokość 6 metrów to już drogie zabawki .

wiele osób chciałoby mieć zaplecze obok pomieszczenia jest to super rozwiązanie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu pakować sumpa 5m pod akwarium gdy ma się raptem 260 litrów głównego baniaka, gdybyś miał 1000l to takie coś miałoby w miarę sens. Jeżeli chodzi o obiegówkę, to tak naprawdę zostaje Ci tylko Deltec E-Flow, lub któryś z mocnych Red Dragonów, każda z pomp kosztuje około 3000 pln, czyli trochę bez sensowny wydatek przy tak małym akwarium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×