Skocz do zawartości
maksio

Czym karmić miękkie korale ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Postawie wam pytanie bo nigdzie nie ma odpowiedzi,czm karmić korale miękkie i w jaki sposób czyli że np: trzeba im coś wstrzykiwać do polipów czy co ??? Może to trochę głupie pytanie ale nie wiem w tym temacie z dużo :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale miękkie bardzo sprawnie wchłaniają rozpuszczone w wodzie związki organiczne ( tzw. DOM, dissolved organic matter), stąd nie ma potrzeby bezpośredniego dokarmiania konkretnych korali. Dobrze się sprawować będą preparaty które wlewa się po prostu do akwarium. Na początek możesz spróbować Marine Snow Sprunga lub Coral Energizer Preis.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przyłącze się troszeczkę do pytania ,a mianowicie kupiłem dzisiaj okazyjnie Zoanthusa

pierwszy koral w akwarium i mam mały problem nie mam go czym karmić czy można zastosować jakiś środek zastępczy ? u mnie w mieście nie kupie nic wiec muszę zamówić

czyli przyszło by najwcześniej w środę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przyłącze się troszeczkę do pytania ,a mianowicie kupiłem dzisiaj okazyjnie Zoanthusa

pierwszy koral w akwarium i mam mały problem nie mam go czym karmić czy można zastosować jakiś środek zastępczy ? u mnie w mieście nie kupie nic wiec muszę zamówić

czyli przyszło by najwcześniej w środę

niczym nie karm, nie potrzeba, zoa żywią się poprzez zooksantelle (poczytaj troche o tym to będziesz wiedział co to jest), nie potrzeba ich dokarmiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wyżera dla miękasów to zmiksowane krewety. Pipeta i kropelka w każdy polip. Korale będą Ci dziekować. Ale zacznie się problem z PO4 jak przegniesz. Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz niczym karmic. Ale jesli to Tobie poprawi samopoczucie, to polecam np. JBL Koral Fluid. Jest niedrogi, latwy w uzyciu. Tylko trzeba pamietac, zeby po otwarciu trzymac go w lodowce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie niemal korale lepiej rozwijaja sie jesli sa karmione. Pokarma zalezy od korala. Gorgonie i zoanthusy zywia sie przewaznie fitoplanktonem(choc to oczywiscie generalizacja i nie wszystkie). Palythoa natomiast sa zdolne pobierac wieksze kawalki pokarmu.

Wiekszosc zywi sie tak jak napisal ocellocik DOM ale takze bakterioplanktonem wszechobecnym w systemach ULN oraz w akwariach z duza iloscia detrytusu. Nawet korale twarde SPS wymagajace najwiekszej ilosci swiatla nie sa w stanie uzyskac wystarczajacej ilosci azotu i wegla od zooksantelli i pobieraja pokarm. Oczywiscie nie oznacza to ze korale trzeba karmic. Zazwyczaj substancje te wystepuja w naszych akwariach mimochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim poście miałaem na myśli karmienie krewetkami ale korali LPS a nie miekkich. Za pomyłkę najnocniej przepraszam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam spróbowac żółtkiem surowego jajka. Bomba, ale trzeba ostrożnie. Nawet najlepszy odpieniacz zdycha przy minimalnej ilości, ale koraliki jak balony i wystarczy raz w tygodniu:dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie znałem,spróbuje,jaką ilość na ile litrów wlewasz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×