Skocz do zawartości
Galeon

przymiarka do 1000l i pytanie czy dam rade?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich na tym forum,

 

Na akwarium mam juz miejsce z przyłączami wody ciepłej i zimnej, odpływ oraz zasilanie elektryczne.

Zbiornik ma miec 1000l wiec całkiem spory.

Na teraz mam doswiadczenie wyłącznie w akwa słodkowodnym i tutaj idzie mi dobrze.

 

Bardzo chciałbym założyć morskie ale nie wiem czy nie porywam sie z motyką na słońce.

 

Chciałbym w akwa w dnie przeprowadzić wloty i wyloty do sumpa i to jeszcze jakos ogarne.

Najtrudniejsze dla mnie bedzie zaprojektowanie sumpa do takiego akwa i połączenie tego z odpieniaczem.

Czy ktos mógłby mi pomóc jak zaprojektowac sumpa?

 

Nad resztą bede myslał później. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś świadomy kosztów założenia i utrzymania takiego baniaka, to nie porywasz się z motyką na słońce. Im więcej litrów tym łatwiej to wszystko utrzymać, nie musisz od razu uderzać w trudne zwierzaki, jest cała masa fajnych, kolorowych i całkiem łatwych w utrzymaniu ryb i korali.

Daj maila, to puszczę Ci jakiś prosty rysunek sumpa i napisz jakie wymiary ma całe akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sumpem ponoć podobnie jak z domem, dopiero trzeci jest tak na prawdę udany :) . Projekty sumpów pojawiały czasem się w tematach w dziale technicznym, może uda Ci się coś odnaleźć: http://aqua-reef.pl/forum/51-technika/

Przeloty robisz w kominie czy po prostu w dnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem sporo ryzykujesz. To duże akwarium.

Nie prawda że im większe tym łatwiej utrzymać. Jak coś zrobisz źle, to w takim wielkim będzie trudno to odkręcić. W małym zrobisz 3 podmianki po 50% i wychodzisz na prostą a w takim dużym to nie takie proste. Lepiej zacznij od mniejszego albo poszukaj kogoś kto dobrze zna się na morszczyźnie i poprowadzi cię.

Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiankę rzeczywiście łatwiej zrobić w małym, ale małe jest duuużo trudniejsze przecież. Im większy zbiornik tym stabilniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×