Skocz do zawartości
SEWERYN_S

1056 L - marzenie się spełnia :-)

Rekomendowane odpowiedzi

@Lionfish

ciekawy zbiorniczek- co sie znim stalo? jesli mozna wiedziec oczywiscie w opiscie widzę -"Rafka 100x60x60 na Zeovit...." o polowe mniejszy zbiornik

... i widze oddmiennosc odchodzaca od standardow :P:):) - hodowli pokolcow na tych zdjeciach - chetoniki to piekne ryby szkoda ze w naszym kraju tak malo popularne :)

wracajac do tematu - również nie przepadam za usypem skalnym - wszelkie filary, konstrukcje pionowe itp ustawienia daja przestrzennosc zbiornikowi takze panowie Kostia i Seweryn S dobra robota i zgadzam sie z poprzednikami o niebo lepiej od poprzedniego ustawienia.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik tak jak kilka innych zostal zlikwidowany z powodu przeprowadzki.

Obecny zbiornik jest dostosowany rozmiarowo do obecnego mieszkania, ale niedlugo przeprowadzka do wiekszego...

Chetoniki to piekne ryby ale ciezko dobrac cos bezpiecznego dla korali, akurat mialem szczescie i auriga czasem tylko sinularie skubnal, a hemitaurichthys polilepis korali nie ruszaja, sa planktonozerne.

Sorry za offtop seweryn, wracamy do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest duzo lepiej ale ja bym jeszcze troche skaly wyjal. Osobiscie wole zupelnie lekkie konstrukcje, np taka jak w moim starym akwarium, moze zainspiruje Cie do dalszych zmian, wymiary akwarium 180x70x60::P

Też fajnie, ale jak dla mnie jest wielka pustka, za dużo tam przestrzeni. Więc zostaje przy swojej wersji, ewentualnie jak Kostia do mnie zawita może jakaś drobna zmiana - kilka skałek mniej, na więcej nie pozwole :-) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło :rolleyes: ,klimat taki jaki lubie najbardziej:tongue: czyli coś się dzieje:tongue: ,teraz tylko czekać...za jakis czas będzie kawałek pieknej rafy:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o parę szczegółów technicznych jak mocowaliście skały na tych konstrukcjach z rurek? Czym wierciliście dziury, itp.

Widziałem parę wypowiedzi, że skałę ciężko jest przewiercić bez jej popękania - czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze to zalezy od skaly, mi nic nie peklo a slyszalem ze niektorym peka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda napewno lepiej niż poprzednio - choć zrobiłbym inaczej:

- więcej miejsca pod spsy - to, że komuś się wydaje, że woli miękkie, grzybki itp jest złudne, życie szybko weryfikuje i pozbywamy się miekkich na rzecz spsów

- nie rozumiem dlaczego daliście skałe do samej góry - zabraliście najlepsze miejsca pod własnie wolno rosnące cukiereczki/spsy - na samym szczycie :rolleyes: i chyba wygląda to mniej naturalnie jak jest tak pod sufit

- dałbym napewno więcej przestrzeni na piasku...wydawało mi się, że filarki robi się też po to, żeby nadać konstukcji lekkość, a ogólnemu wizerunkowi przeztrzeń - tego mi brakuje - całość wciąż wygląda na maxa ciężka - więcej plaży, tym bardziej, że potem miękkie typu grzybki stawialbym na osobnych mini wysepkach zeby nie poroslo dziadostwo wszystkiego :nono: mówie to z własnego doświadczenia

albo bym robił łądnie miejsca pod korale na płasko - albo ładną lekką konstrukcję filarkową na pcv - a nie wszystkiego po trochu :nono:

lepiej teraz jeszcze pokombinowac niż potem wywalać całość :)

ale fajnie, że idzie do przodu

pozdrawiam i życze powodzenia

Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

]wygląda napewno lepiej niż poprzednio - choć zrobiłbym inaczej:

- nie rozumiem dlaczego daliście skałe do samej góry - zabraliście najlepsze miejsca pod własnie wolno rosnące cukiereczki/spsy - na samym szczycie :rolleyes: i chyba wygląda to mniej naturalnie jak jest tak pod sufit

skala wychodzac poza lustro wody daje optycznie wrazenie wyzszego zbiornika.

- dałbym napewno więcej przestrzeni na piasku...wydawało mi się, że filarki robi się też po to, żeby nadać konstukcji lekkość, a ogólnemu wizerunkowi przeztrzeń - tego mi brakuje - całość wciąż wygląda na maxa ciężka - więcej plaży, tym bardziej, że potem miękkie typu grzybki stawialbym na osobnych mini wysepkach zeby nie poroslo dziadostwo wszystkiego :nono: mówie to z własnego doświadczenia

dno jest wolne w jakis 60 %.

albo bym robił łądnie miejsca pod korale na płasko - albo ładną lekką konstrukcję filarkową na pcv - a nie wszystkiego po trochu :nono:

lepiej teraz jeszcze pokombinowac niż potem wywalać całość :)

duzo zdecydowanych uwag swiadczy o duzej wiedzy i pewnei praktyce, mozna zobaczyc cos z Twoich aranzacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"duzo zdecydowanych uwag swiadczy o duzej wiedzy i pewnei praktyce, mozna zobaczyc cos z Twoich aranzacji?

"

wiedzy mam niewiele - doświadczenia pewnie jeszzce mniej :rolleyes: opisałem tylko moje zdanie

moje akwarium oczywiście jest do obejżenia w tym samym dziale wystraczy odszukać :nono:

jak korale pójdą do samej góry na szczytach to wrażenie będzie te same co chciał Pan uzyskac :nono: chyba lepiej kolorowymi koralowcami niż skałą?

na zdjęciach nie wygląda jakby było 60% wolnego dna - jeśli tak jest to super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chciał Pan uzyskac :rolleyes:

skad pomysł mówienia na forum do siebie Pan? litosci nie mam jeszce 70 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zdecydowanie lepiej niż było . Nie podlega to nawet dyskusji .:rolleyes: Niestety ale dołączę się do przedmówców i powiem tak . Ja zdjąłbym osobiście ostatnie najwyżej ułożone kawałki ( ostatnia warstwa ) i wtedy dla mnie osobiście będzie rewelacyjnie . Nie jest sztuką krytykować kogoś , dlatego odbierz to co napisałem jako moją propozycje a nie krytykę . Ty zaś zrobisz jak zechcesz . Zapewne będzie piękny baniak czego Ci życzę . Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak korale pójdą do samej góry na szczytach to wrażenie będzie te same co chciał Pan uzyskac :rolleyes: chyba lepiej kolorowymi koralowcami niż skałą?

Moze i tak z tym że na to trzeba czasu, a to pierwszy zbiornik Seweryna wiec trudno sie mówi wiesz za 5 miesiecy to tu bedzie inaczej..

na zdjęciach nie wygląda jakby było 60% wolnego dna - jeśli tak jest to super

oczywiście z linijka nie biegałem ale są spore plaże były by większe, ale cos tam Seweryn dołożył...

Dla mnie ( jako dla kogos kto ma pretensje do aquascapingu) jest unikanie sztycznych elementów, np czy widzisz gdzies komin? A jego obudowanie już warunkuje całość kompozycji.. równiez nie będzie tam widac czarnych gruszek Tunze. :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję najkulturalniej i najdelikatniej jak umiem :smile: żeby tym razem nie urazić....

dla mnie widok komina czy pomp cyrkulacyjnych nie jest czyś co decyduje o widoku baniaka czy o jego aquascapingu...nie mowię tu o wsadzeniu odpieniacza do akwa bo to szpeci :good: ale nigdy w życiu nie próbowałbym na siłę maskować takich rzeczy jak pompki czy komin jeśli miałoby to decydować o wyglądzie lub o kondycji baniaka...u mnie bo rozumiem, że do tego Ty pijesz ,żeby zrobić dobrą cyrkulację - lub ukryć komin musiałbym dać ze 100 kg skały i zrobić coś jak jaskinie z gruzu lub studnie jesli wiesz o czym mówię....próba sztuczego zabudowania sztucznych elementów to też nie rozwiązanie :)

A to, że kolega dopiero za pół roku zobaczy efekty to coś złego ??? ?(choć gwarantuje, że 3 małe szczepki na szczycie i już jest efekt ) Ja go rozumiem, że mu się spieszy :) ale wg mnie powinieneś jako osoba bardziej doświadczona odradzić budowe na szybcika - zeby to jakoś wyglądało na start , a doradzać cierpliwość i patrzenie w przyszłość....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuję najkulturalniej i najdelikatniej jak umiem :smile: żeby tym razem nie urazić....

zawsze warto ;-)

dla mnie widok komina czy pomp cyrkulacyjnych nie jest czyś co decyduje o widoku baniaka czy o jego aquascapingu...nie mowię tu o wsadzeniu odpieniacza do akwa bo to szpeci :good:

hmmmm...odpieniacz szpeci pompy Tunze juz nie ? jakos nie kupuje...

ale nigdy w życiu nie próbowałbym na siłę maskować takich rzeczy jak pompki czy komin jeśli miałoby to decydować o wyglądzie lub o kondycji baniaka...u mnie bo rozumiem, że do tego Ty pijesz ,żeby zrobić dobrą cyrkulację - lub ukryć komin musiałbym dać ze 100 kg skały i zrobić coś jak jaskinie z gruzu lub studnie jesli wiesz o czym mówię....

no wlasnie niezupelnie, ale Twoj zbiornik Twoje preferencje ;-)

próba sztuczego zabudowania sztucznych elementów to też nie rozwiązanie :)

bo? czy plaska scian szklana w kolorze niebiemi lub czarnym jest naturalna? rozumiem zamiar ze niby ma dawac efekt toni...ale nie daje.

ale wg mnie powinieneś jako osoba bardziej doświadczona odradzić budowe na szybcika - zeby to jakoś wyglądało na start , a doradzać cierpliwość i patrzenie w przyszłość...

skały na szczycie nie sa przymocowane, zaden problem je zdjac i posadzic akry - ale dlaczego nie zrobic tego nawet na kilka miesiecy?

podciagniecie skaly powyzej lustra to raczej moj pomysl, po prostu mi sie on podoba.

Na poczatku tego wieku (fajnie brzmi co ? ;) zaczałem dawać w zbiornikach zamiast czarnego ,niebieskie tło ile mi sie zebrało jobów..ze nienaturalne (bo czarne to wypisz wymaluj prawdziwa rafa) że brzydkie i wogóle kto to słyszał :)

W załaczniku zbiorniki Mistrza Amano - pozostawie bez komentarza ;-)

Pozd

2467_thumb.attach

2468_thumb.attach

2469_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amano to rzeczywiscie jest mistrzem, ale jesli chodzi o akwaria slodkowodne. Jesli chodzi o morskie to nie znalazlem jeszcze (a szukalem swego czasu dosc intensywnie) zadnego akwarium na jako takim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostia napisał : skały na szczycie nie sa przymocowane, zaden problem je zdjac i posadzic akry - ale dlaczego nie zrobic tego nawet na kilka miesiecy?

dużo może się jeszcze zmienić jeśli zajdzie taksa potrzeba i powiem któtko : i gitara :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no - jednak delikatnie i kulturalnie sie nie da :smile: a szkoda :good:

Kostia czytać umiesz? myśleć umiesz? to czemu z tego nie korzystasz?

jesli nie widzisz róznicy w odpieniaczu w baniaku a pompka cyrkulacyjną to wybacz - ja Cię nie wylecze :) ale proszę - nie obrażaj 99,9 % akwarystów...

jesli ktoś kto pokazuje muszle jako podkładki pod korale mówi mi o sztuczności - to j.w. (ten skrót znaczy jak wyżej - przepraszam pozostałych, musiałem :)

nie wiem czemu pokazałeś te zbiorniki w załączniku...że co? że tam pompek cyrkulacyjnych nie widać ? (bo widać ), że ładna aranżacja?

a no i wiem już po co sie robi ładne akwaria na start - wspomnienia z pracy ? wszyscy wiemy, ze za jakis czas nie będzie wyglądać ;) wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×