Skocz do zawartości
Borys_HD

160L z Norwegii :)

Rekomendowane odpowiedzi

zrób lepszą fotkę ostatniego korala prawdopodobnie to szkodnik bardzo trudny do usunięcia jak się rozrośnie po skale to trzeba nową skale czyli restart zrób jak najszybciej fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, probowalem z 50x ale jet tak umieszczony, ze nic z fotek...

to najlepsza:

picture.php?albumid=39&pictureid=385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 posty wyzej na przedost, fotce to jest wg mojej wiedzy

porites mayeri http://pl.reeflex.net/tiere/1392_Porites_mayeri.htm

a toto nastepne ma zielone miedzy polipami i jakby dluzsze ramionka

wyglada jak porites lobata z 4. fotki chyba http://pl.reeflex.net/tiere/582_Porites_lobata.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

cos dopisze ... bo dawno nie robilem aktualizacji...

po tym jak popadalo mi troche sps-ow dalem na wstrzymanie... przypomne, ze zaczelo mi padac po ok. 3-4 miesiacach po kupieniu dzialjacego zbiornika...

wszystko bylo OK dopoki nie zaczalem wglebiac sie w tematy forumowe... zaczalem robic testy Ca, pH etc. potem dodawac pH buffera, Ca i innych swinstw...zmienilem zarnik...

wg mojej oceny to powyzsze spowodowalo zamet

od 1,5 m-ca nie dodaje NIC poza jedzeniam (1-1,5 kostki dziennie plus kilka kulek suchego z rana) oraz co 2 dni pro-coral phyton i swieza artemia, ktora rybki wcinaja az milo

zaprzestalem od kilku tygodni podmian ( w ten weekend zrobi epierwsza od 1,5 m-ca), nie dozuje niczego kompletnie. Zbiornik jakos dochodzi do siebie, xenia zaczela sie rozrastac i rozchodzic po zbiorniku, podobnie discosoma.

Ten porites, ktory pojawil sie z tylu ladnie sie rozrasta, ten z kamienia padl bezpowrotnie.

Z kilkudziesieciu euphylii na skalce zostala sie jedna-jedyna, ktora samotnie od ok. 4 tygodni sobie jakos daje rade...

Odnosze wrazenie, ze tez przyczynil sie tutaj zarnik... stary mial bardziej zolte swiatlo i moze zbiornik byl przyzwyczajony a ja zmienilem po namowach na 14k, moze...

w kazdym razie czekam ... stabilizuje sie - tak to widze

niestety pojawil sie zielonkawy nalot na czesci skaly i walcze z brazowym nalotem na szybach...

fotki moze dam rade wieczorem.

mam sporo roznych rurowek, wylaza jak glupie :)

widuje noca czesciej moje dwa dzikusy-kraby - ale szkod nie ma caly czas, wiec nie odlawiam (raz posadzilem pulapke, chodzily obydwa obok ale rano tylko moja Ctenochaetus tominiensis tam siedziala przestraszona..)

fotki:

1.pomaranczowy

picture.php?albumid=39&pictureid=528

2.ielony

picture.php?albumid=39&pictureid=529

3.cos, co ladnie rosnie :) co ?

picture.php?albumid=39&pictureid=530

4. nowe rurowki :) jest ich sporo ...

picture.php?albumid=39&pictureid=531

5.sarco zawsze ladny

picture.php?albumid=39&pictureid=532

6. niestety tez pada...

picture.php?albumid=39&pictureid=533

tego tez nic nie rusza ...

picture.php?albumid=39&pictureid=534

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo zmian na raz? Preparaty na Ca, kh czy inne dozowane prawidłowo, tak jak zmiana żarnika, nie powinny mieć negatywnych skutków. Jedyne co zwraca moją uwagę to Buffer pH - jakiego użyłeś, w jakiej ilości i w jakim celu? :)

A trójeczka to Parazoanthus gracillis.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy:

Ca - ok.400

Stront - 0-3 ????

pH - ok.8

nadal czekam na cHemie na cyjano ... a badziewie sie rozrasta w rogu i na szkieletacH koralowcow ...

poza tym zakupilem okazyjnie wiaderko soli Tropic Marin (ok 7kg) oraz po pol wiaderka bio-magnesium i bio-calcium TM.

Witka,

dlugo nic nie bylo...

ale i wiesci nie sa dobre... dzis wystawilem zbiornik na sprzedaz...

musze troche odczekac, kupilem dom, aqua stoi na parterze niezuwywanym, zre pradu jak cala pozostala rodzina... (ogrzewanie.mac), poza tym remontuje od 4 m-cy i pracuje na 100% wiec czasu brak... nawet zeby posiedziec przy aqua a co do piero zrobic cos...

za jakis czas jak skoncze remonty to wroce, napewno sie pojawie tu z nowym zbiornikiem :)

dzieki wszystkim za cenne porady, za kilogodziny spedzone na czytaniu i ogladaniu Waszych wypasionych oczek !

do uslyszenia/zobaczenia !!!

Borys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×