Skocz do zawartości
gryadam

Klejenie Plexi (PMMA) dwuskładnikowym klejem epoksydowym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Z racji tego, że to mój pierwszy post na tym forum chciałem się krótko przedstawić. Mam na mię Adam, jestem z Katowic i aktualnie moje pierwsze akwarium morskie jest w fazie zakładania (zbiornik stoi zalany kronówką i czeka na dokończenie kilku sprzętów DIY, w tym między innymi koszyczków na wkłady filtracyjne). Szkło ma 162l z panelem w tylnej części.

 

I tutaj moje pierwsze pytanie: w Internecie na stronie jakiejś firmy, zajmującej się obróbką plexi znalazłem informację, że można to tworzywo kleić nie tylko specjalistycznym klejem Acrifix, ale także dwuskładnikowym klejem epoksydowym. Chciałem Was zapytać, czy tego typu klej (Techniqll Epoxy Standard) nie będzie toksyczny dla organizmów, żyjących w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :).

 

Sama żywica epoksydowa po utwardzeniu nie jest toksyczna, ale nie wiadomo jaki skład ma utwardzacz i czy później nie będzie oddawał szkodliwych substancji do wody w akwarium. Inna sprawa to że klejenie takim żółtawym glutem wygląda jeszcze mniej estetycznie niż kiepsko wykonane klejenie Acrifixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×