Skocz do zawartości
Zaleg

zastanów się zanim kupisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
chciałem się podzielić swoim nie miłym doświadczeniem w zakupie akwarium na wymiar.
Otóż postanowiłem wykonać (zamówić) zbiornik na dolewkę oraz ballinga jako jedno akwarium o wymiarach podstawa 300x400 [mm] wysokość 550 [mm]. Wrysowałem małe szkice (w załaczeniu) jak ma to wyglądać i rozesłałem zapytania.
Swoją ofertą cenowo-terminową skusiła mnie firma "akwaria_nawymiar" z Wrocławia sprzedająca na allegro.
Firma deklarowała dostawę w 7 dni.

Po dwóch tygodniach otrzymałem informację iż jest gotowe ale że mieszkam w Krk poprosiłem o wysłanie po Światowych Dniach Młodzieży.
W końcu 8 sierpnia dotarło do mnie, ale jakie było moje zaskoczenie po rozpakowaniu... to poniżej:
- nie szlifowane krawędzie,
- szyby zewnętrzne niedopasowane - zewnętrzne krawędzie się nie schodzą więc zaciapano silikonem,
- szyby od mniejszych przegród wystają ponad pozostałe szyby,
- na górze uszczerbana krawędź zaciapana silikonem chyba jedynie po to by się nie skaleczyć,
- jedna z komór od ballinga nieszczelna u podstawy przecieka do dolewki (wg sprzedającego mam sobie kupić tubkę silikonu i poprawić dizzy.gif )
- akwarium zamuwione na wysokość 550 mm a wykonane na 500 mm (sprzedający zaproponował uduszenie szklarza evil.gif)
- po rozmowach ze sprzedającym zaproponował rabat 10% i nic więcej,
- poinformowałem go grzecznie że mnie to nie satysfakcjonuje i zaczęła się przepychanka, ostatecznie wspomniałem że wystawię negatywną opinię na allegro i wtedy zaproponował zwrot 16% zapłaconej ceny za wystawienie pozytywnej opinii.  A niech sobie wsadzi... i takim sposobem.


Lepiej kupować za ciut drożej ale u sprawdzonych

post-4724-0-95227400-1471032874_thumb.jpg

akwarium.pdf

post-4724-0-05539600-1471032884_thumb.jpg

post-4724-0-58418500-1471032884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś popełniłem taka gafę i zamówiłem zbiornik u paproka - już nigdy więcej tego nie zrobię.

Sump wylądował na śmietniku a ja i tak musiałem swoje zapłacić.

Niestety za jakość trzeba bulić.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×