Skocz do zawartości
picia385

proszę o pomoc w regulacji oświetlenia lampy LED!

Rekomendowane odpowiedzi

witam
Mam problem z ustawieniem intensywności świecenia w mojej chińskiej lampie LED OCEAN REVIVE 120W.
Akwarium mam 128L i nie wiem na jakim procencie świecić światłem dziennym i nocnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja jak przechodziłem z T5 na Ledy (tez lampa 120w) to pierwsze 3 tygodnie przeszedłem wg poniższego schematu - może się przyda.

Chyba można powiedzieć że zacząłem bardzo ostrożnie żeby korali nie popalić. Po tych 3 tygodniach zwiększałem co tydzien o około 3-5%.

Finalnie nie pamietam do jakiego poziomu wtedy doszedłem, ale teraz rowniez mam lampe 120w nad 144l i maksymalnie swiecę mocą około 60% blue i 40% white.

Nocnym świecę teraz tylko do 23, później jest ciemno.

 


 

post-4176-0-89375100-1468317156_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam jedno pytanie w sprawie świecenia... światło dzienne czyli: tylko świtlówki białe, czy mieszać białe z niebieskimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło dzienne to niebieski+biały oczywiście. Niektórzy preferują w stosunku 50/50, ja wolę niebieskości więc u mnie przeważnie było w stosunku 75/25.

Masz wszystko na wykresach które wstawiłem. Światło dzienne - czyli świecące w ciagu dnia prawda? :) Zobacz w ciagu dnia, o ktorej godzinie jak mocno swiecilem jakim swiatlem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×