Skocz do zawartości
Gość cesarz2016

Pytanie o pompę Jebao RW 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cesarz2016

Witam doświadczonych akwarystów morskich.

Mam pytanie czy pompa jak w temacie da radę w moim akwa. Wymiary akwarium to 90cm(dł)x35cm(szer)x35cm(wys). Planuję zamienić te co mam czyli JVP 100 i JVP 101 na jedną RW 4 lub ewentualnie na dwie Tunze 6015.

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 80x50x50 mam 1 szt rw8 skrecona na 50% i ustawiona na falowanie. Jeżeli nie masz SPS'ow to 1 szt rw4 powinna u ciebie wystarczyć ale pewnie będzie ustawiona na 80-100%

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez Gothmog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Ja w 80x50x50 mam 1 szt rw8 skrecona na 50% i ustawiona na falowanie. Jeżeli nie masz SPS'ow to 1 szt rw4 powinna u ciebie wystarczyć ale pewnie będzie ustawiona na 80-100%

Serdecznie dziękuję za informację.Bardzo mi pomogła w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam.

Tapnięte mobilnie

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, że będziesz musiał zostawić jedną JVP, żeby dmuchała za skałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Może się okazać, że będziesz musiał zostawić jedną JVP, żeby dmuchała za skałą.

No właśnie nie wiem co robić bo chciałbym wywalić te JVP bo to duże i mało estetyczne. A może RW 8 spełniła by zadanie a jest niewiele droższa od RW 4 ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW-8 będzie napewno wystarczająca. Jeżeli masz bardzo drobny piasek to będzie wymywać przy mocniejszym ustawieniu. U mnie ustawiłem na falowanie i nie wymiata piasku z drugiego końca akwa (wymywał jak był ustawiony na ciągły przepływ). Znam też jedną osobę co ma mega fajny zbiornik z SPS'ami i też RW-8 ma ustawione na 50% w trybie ciągłym (akwa 180l o długości 100cm) i wszystko rośnie idealnie.

 

Jak masz możliwość kup RW-8, będzie wystarczająco mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

RW-8 będzie napewno wystarczająca. Jeżeli masz bardzo drobny piasek to będzie wymywać przy mocniejszym ustawieniu. U mnie ustawiłem na falowanie i nie wymiata piasku z drugiego końca akwa (wymywał jak był ustawiony na ciągły przepływ). Znam też jedną osobę co ma mega fajny zbiornik z SPS'ami i też RW-8 ma ustawione na 50% w trybie ciągłym (akwa 180l o długości 100cm) i wszystko rośnie idealnie.

Jak masz możliwość kup RW-8, będzie wystarczająco mocne.

Ok.Tak zrobię. Serdeczne dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu szedłbym w stronę 2x RW4, masz bardzo wąskie i bardzo niskie akwarium, będzie Ci ciężko ustawić jedną RW8 w taki sposób,żeby robiła dobry ruch i jednocześnie nie wymiatała piachu. Lepszą opcją według mnie są dwie mniejsze pompy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Na Twoim miejscu szedłbym w stronę 2x RW4, masz bardzo wąskie i bardzo niskie akwarium, będzie Ci ciężko ustawić jedną RW8 w taki sposób,żeby robiła dobry ruch i jednocześnie nie wymiatała piachu. Lepszą opcją według mnie są dwie mniejsze pompy.

Dziękuję za kolejną cenną poradę. No ale 2xRW 4 to jednak jak dla mnie spory wydatek . A może jednak 2xTunze 6015 ?

Pozdrawiam

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6015 to za słabe pompy,żeby ruszyły Ci całe akwarium.

Ewentualnie zostaje opcja z RW8 [skręconą na minimum] + JVP, ale znów będziesz miał dwie spore gabarytowo pompy w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Witam

A może taki zestaw. Jebao RW 4 plus Tunze 6020 za skałki ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z tym Tunze styczności na żywo, nie wiem jak ona realnie pompuje wodę, teoretycznie powinna się nadać. Możesz jeszcze spróbować z  JVP 110 NANO, ona ma 2000 l/h a jest malutka i nie będzie jej za bardzo widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Nie miałem z tym Tunze styczności na żywo, nie wiem jak ona realnie pompuje wodę, teoretycznie powinna się nadać. Możesz jeszcze spróbować z JVP 110 NANO, ona ma 2000 l/h a jest malutka i nie będzie jej za bardzo widać.

Serdecznie dziękuję za kolejną cenną poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej ja bym skłaniał się w stronę dwóch pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Tunze 6045 *2

 

Dzięki za doradę ale już zmieniłem na jedną JEBAO RW 4 - jak na razie spokojnie daje radę - jest ustawiona na 80%.

Pozdrawiam

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×