Skocz do zawartości
muto

Filtr kubełkowy dla samych ryb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy dało by radę oprzeć akwarium 112l na filtrze kubełkowym tetra 1200 ?

Obsada ryby + jeżowiec , jeśli tak to co najlepiej dać do tego filtra .Czy przy rybach musi być falownik a jeśli tak to jaki polecacie do takiego zbiornika taki z średniej półki .

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kubełkowy zasypany zeolitem może być wsparciem dla filtracji ale nie jej podstawą. Jeśli nie będziesz miał przerybionego zbiornika to możesz spróbować poprowadzić akwarium robiąc z niego refugium z DSB. Czyli dużo piachu aragonitowego lub dolomitu do tego rośliny jakieś proste miekkasy jak xenia lobo czy grzybowience. I kilka małych rybek się zmieści. W takim zbiorniku będzie bardzo dużo kiełrzy lasonogow i innego robactwa więc mandarynka się wyzywi, jakaś mała babka piaskowa, i para błazenkow to absolutne maximum. Nadmiar azotanów i fosforanów wyciągną ci rośliny, sporo roboty odwalą bakterie z DSB. A filtr kubełkowy zasypany zeolitem powinien dopełnić filtracji. Mniej więcej tak funkcjonowały pierwsze akwaria słonowodne. No i oczywiście dużo skały. Taki zbiornik nie będzie wyglądał jak śliczne przerybionego i przekoralowione akwaria na super wydajnych przewymiarowionych odpieniczach, ale będzie fajnym i stabilnym ekosystemem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak piszesz da się ,ale ja bym nie ryzykował ,oooo pare lat w wstecz też widziałem akwarium z filtrem kubełkowym i to w sklepie akwarystycznym ,a co później to lepiej nie pytać  cała obsada poszła w piz.....   ,i trzymajmy się zasad tak jak  kiedyś ,sump ,panel ,lub kasakada ,ale też nie jestem zwolennikiem kaskady ,fajnie  mieć akwarium morskie moje to chyba już 7 ,zaczynam i kończe ,z różnych powodów pozdr

dada zaraz wysle ci linka



tu masz linka . zobacz caly film .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze da rade. Czy slodkie czy slone nie ma znaczenia. Twoj cel - brak amoniaku, No2, sensowne No3.

 

Filtr kubelkowy :

- filtracja mechaniczna - wata/gabka czyszczona co tydzien.

- filtracja biologiczna - siporax (wklad do filtra ) lub piasech na dno akwarium.

- filtracja chemiczna - raczej jako dodatek - wklad wegiel.

+ Podmiany wody co tydzien obowiazkowo.

Filtr ma poruszac lustro wody (natlenianie).

 

To rybom wystarczy tak jak wystarczalo slodkim. Slodkowodne ryby sa bardziej czule na wysokie No3 niz morskie. Zadnych bezkregowcow, korali itp. bez problemu mozna prowadzic.

Ty masz trzymac w ryzach No3 i tylko tyle i az tyle (bo wielkosc podmian zalezy od obsady). 

Kiedys prowadzilo sie ryben akwa tylko na podmianach - tyle ze woda za PRL byla za darmo :) szlo jej ogromen ilosci.

 

 

 

Edytowane przez kemaz200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2016 o 18:48, kemaz200 napisał:

 

Filtr kubelkowy :

- filtracja mechaniczna - wata/gabka czyszczona co tydzien.

Tu bym raczej zmienił na gąbkę na rurze poboru, płukana co 2 dni.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×