Skocz do zawartości
Gość cesarz2016

Moja solanka 300 l

Rekomendowane odpowiedzi

No no fajny baniaczek, dołożysz jeszcze kilka korali i będzie super. Czemu zmieniłeś sól? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
6 minut temu, szybki59 napisał:

No no fajny baniaczek, dołożysz jeszcze kilka korali i będzie super. Czemu zmieniłeś sól? 

Serdeczne dzięki :). Mam zamiar jeszcze trochę dołożyć koralików ale w miarę kasiorki :wink:. Sól zmieniłem gdyż na poprzedniej nie za bardzo mogłem utrzymać stabilne parametry w tej mojej małej solniczce mimo dozowania komponentów ballinga +1,+2,+3 no i jakoś według mnie to słabo rosło. Teraz na obecnej parametry są stałe bez dozowania jak na razie czegokolwiek poza bakteriami i pożywką. :) No nie ukrywam iż podczas rozmów z synem o akwa dostałem od niego w prezencie sól Preis no i tak się zaczęło. Uważam iż jest to jak na razie bardzo dobra sól, no droga ale do mojej solniczki w takiej ilości którą stosuję do podmianek to mogę sobie na nią pozwolić :thumbsup:.

Z niecierpliwością czekam na twój nowy baniaczek :banana:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym żeby dojrzewanie wypadło mi na lato dlatego start zbiornika planuję na wrzesień, będzie się działo. A kiedy przesiadka na większe u Ciebie.? :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
2 minuty temu, szybki59 napisał:

Nie chciał bym żeby dojrzewanie wypadło mi na lato dlatego start zbiornika planuję na wrzesień, będzie się działo. A kiedy przesiadka na większe u Ciebie.? :banana:

Hej . Na pewno będzie się działo.  A jaka pojemność nowego zbiorniczka jeśli to nie tajemnica ? :) Bo u mnie przesiadka na większe po pierwsze jak powolutku przekonam żonę :wink: a po za tym jak będziemy robić remoncik to może coś z tego wyjdzie zobaczymy :thumbsup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość 130cm szer 50cm wys 50cm co daje 325 l. Zbiornik Lps+ukwiały, znudziły mnie już patyki. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
2 minuty temu, szybki59 napisał:

Długość 130cm szer 50cm wys 50cm co daje 325 l. Zbiornik Lps+ukwiały, znudziły mnie już patyki. Pozdrawiam 

No to super :) Ładny zbiorniczek. Życzę powodzonka i sukcesów :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Witam

Mała Aktualizacja

1.jpg

2.jpg

 

Podział nowego mieszkańca

3.jpg

 

Już po :yes:

4.jpg

 

Karmienie z butelki :thumbsup:

6.jpg

7.jpg

 

 

Super zwierzak :banana:

5.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć.

Pozdrawiam

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się, bardzo ładny zbiornik, gratulacje. Ukwiały nie robią wycieczek? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
51 minut temu, szybki59 napisał:

Dzieje się, bardzo ładny zbiornik, gratulacje. Ukwiały nie robią wycieczek? Pozdrawiam 

Serdecznie dziękuję.  Jak na razie trwa walka między nimi o miejsce w tej części akwarium.  Przesuwają się po kilka centymetrów w rejonie tego miejsca.  Jak na razie więcej się nie przesuwają myślę iż jest to efekt regularnego karmienia mam nadzieję iż nie będą dalej wędrować gdyż szkoda mi sps-ów. :wink: a poza tym w tym miejscu mi pasują. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
3 godziny temu, szybki59 napisał:

Nie lepiej je rozdzielić? 

Próbowałem.  Dmuchałem pompką, drażniłem i nic a nie chcę uszkodzić zwierzaków i uznałem iż dam im spokój niech się same ustawią i zadomowią:yes:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Witam

Mała aktualizacja. (Na początku dodam iż ciągle trwa walka z Bryopsis ale wydaje się iż z pozytywnym skutkiem )

Parametry wody :

PH - 7,7 - 8,

KH-8,3 - 8,6

Mg-1500,

Ca -450 - 460,

NO3-2,

PO4-niewykrywalne(test salifert),

zasolenie-1,024 - 1,025

Oświetlenie :

- ATI Actinic 39W T5

- Fauna Marin Ultra Royal Blue 39W T5

- Belka LED własnej roboty - 36W - diody power led royal blue oraz cool white (12000K) w stosunku 4RB/1CW . Belka sterowana arduino (wschód i zmierzch). Wielkie podziękowania dla kolegi " Magu ".:)

1.jpg.e08d23bf42a88edc564167558bacc4e7.jpg

2.jpg.b2d4bf7a2e0d8d7474a9a0d9c2b7d4a2.jpg

3.jpg.d0904ed2abc97e40a2f1f37b98b25bc8.jpg

4.jpg.36660d9fa3f847be13ae4533c7311689.jpg

 

I w końcu po dziesięciu miesiącach wyczekiwania :banana:

5.jpg.77ebf9b121800fd4ba13fac056087f9d.jpg

6.jpg.3d194574176d1bdb1c3c1d12978383ea.jpg

7.jpg.3358edb76954d64ca6c1a6e449ff9c09.jpg

8.jpg.f6ea2bd8eab07622123d2068647ee617.jpg

Pozdrawiam. Przepraszam za jakość zdjęć robione komórką.

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016

Witam

Nikt nic nie pisze w dziale "Nasze Akwaria" to może ja troszeczkę.:)

Mała aktualizacja.

No i w końcu udało się:) jest już po przekładce nowy zbiornik z nową skałą - 10kg (sucha), nowy piasek 20 kg(suchy) taki stan utrzymywał się przez dwa miesiące i spokojnie dojrzewał - jak na razie plagi przeszły dodam tylko iż zbiornik dojrzewał bez odpieniacza który ciągle pracował w poprzednim akwarium ale za to na filtrze glonowym i nie spodziewałem się takiego rezultatu żeby filtr glonowy zredukował prawie do zera NO3 i Po4 a jednak:). Przekładkę życia z poprzedniego akwarium podzieliłem na dwa dni - pierwszy dzień żywa skała (20kg) i życie na i w niej oraz koralowce , drugi dzień - ryby i inne stworzonka. Po przekładce jest już ponad miesiąc i jak na razie wszystko jest OK obeszło się bez najmniejszych strat , ale nie chwalmy dnia jak to mówią przed zachodem słońca.:)

Na obecną chwilę parametry wody mierzone co tydzień od ponad miesiąca w którym była przekładka stabilne - używam Ballinga - dawki równe.

- Akwarium - 120cmx50cmx50cm z kominem wewnętrznym 15cmx20cm, spływ 32mm, rewizja 25mm, stelaż własnej roboty z profili 40x40x3mm malowany farbą okrętową nie jest jeszcze obudowany ale na to przyjdzie czas w jesienne dni może i dobrze gdyż przy tych upałach to jest Ok ,  sump 60 litrów (zrobiony nowy ale na wzór z poprzedniego akwarium gdyż się sprawdzał znakomicie), dolewka i inne elementy przeniesione z poprzedniego, odpieniacz TMC-500, pompa obiegowa Newa Jet 4500, pompa cyrkulacyjna jedna z poprzedniego Jebao RW4 i nowa Jebao RW8

- Oświetlenie - ATI Actinic 39W T5  x 2 szt.,Fauna Marin Ultra Royal Blue 39W T5,Belka LED własnej roboty - 90W - diody power led(3W) royal blue oraz cool white (12000K) w stosunku 5RB/1CW . Belka sterowana arduino (wschód i zmierzch). Co daje około 200W mocy.

- Parametry wody - PH - 8, KH - 7,7, Mg-1380, Ca -450, NO3-2-5, PO4-niewykrywalne(test salifert), zasolenie - 1,025 (sól Reef Cristals - bez zmian u mnie się sprawdzała to nie zmieniałem)

Pozdrawiam. Zdjęcia robione komórką .

 

20180726_172951.jpg

20180726_173002.jpg

20180727_112348.jpg

20180727_112352.jpg

20180727_112403.jpg

20180728_180010.jpg

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium :) choć się zastanawiam czy te cyrkulatory  RW8 oraz RW4 radzą sobie w tym zbiorniku, czy oby nie za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
42 minuty temu, JaRRoT napisał:

Piękne akwarium :) choć się zastanawiam czy te cyrkulatory  RW8 oraz RW4 radzą sobie w tym zbiorniku, czy oby nie za mało ?

Dzięki. :). Spokojnie sobie dają radę jeszcze są skręcone na 70% mocy. :) Naprawdę czasami warto pobawić się no nie ukrywam że długo i czasami można dostać czegoś z cyrkulacją :)

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że mam taki sam zestaw falowników w kostce 60x60 i wydaje mi się ze jest w sam raz, stąd moje pytanie właśnie na Twój litraż :) , ale jak śmiało sobie dają radę więc jest OK. Korona pewnie by się jakaś przydała bo skoczki mogą się pojawić ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarz2016
1 godzinę temu, JaRRoT napisał:

Powiem szczerze że mam taki sam zestaw falowników w kostce 60x60 i wydaje mi się ze jest w sam raz, stąd moje pytanie właśnie na Twój litraż :) , ale jak śmiało sobie dają radę więc jest OK. Korona pewnie by się jakaś przydała bo skoczki mogą się pojawić ;)

 

 

Jak na razie to się ciężko zastanawiam nad koroną :wink: W poprzednim miałem i powiem  iż nie raz nie dwa przeszkadzała no i nie ukrywam iż było to siedlisko osiadłej soli. Myślałem nad siatką ale to też zawodne przy jakichkolwiek pracach a przecież jak wszyscy wiemy nie obejdzie się żeby kilka razy w tygodniu nie zamoczyć rąk :wink:. Ale no właśnie skoczki i tu jest problem a bez tego może się nie obejść . ;)

Edytowane przez cesarz2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×