Skocz do zawartości
Kepaxx

130x70X40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ma ktoś doświadczenie z takim zbiornikiem  130x70X40 ? Chodzi mi o obsługę, sprzęt…. Jestem zielony i zastanawiam się czy szerokość nie jest za duża a wysokość za mała. Oczywiście z kominem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niskie zdecydowanie,bedzie wygladac jak szczepkarium.55cm wysokosci bedzie idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębi nigdy nie za wiele,z tylu i tak nic nie będziesz specjalnie dłubał w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje następne będę właśnie robił na 40h

Zależy co chcesz tam trzymać, ale dla LPS wg mnie idealne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ilu ludzi tyle opinii. Może to i dobrze, że każdemu coś innego się podoba. Mi jednak przyjdzie uczyć się na własnych błędach bo pewnie dopiero jak postawie zbiornik w domu to będę wiedział czy mi odpowiada. Dziękuję za podzielenie się opiniami. Poszukam chyba jakiegoś używanego sprzętu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 110x70x50 i szerokości nigdy bym nie ruszył, co do wysokości to kiedyś może zrobię niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niższe? Czy oprócz oświetlenia jest jeszcze coś co przemawia za wysokością poniżej 50 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niższe akwarium może trochę ograniczać możliwość aranżacji zbiornika, myślę że 50 cm jest optymalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sa,ale nie przy tej dlugosci i głebi,Ja bym przy tych rozmiarach dal nawet 60cm wys,chyba ze lubujesz się w jamnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za naświetlenie tematu. Czytam i czytam i jakoś wychodzi mi  aby skupić się na 120X50X50 z kominem wew na środku. Teraz tylko patrzę czy coś używanego czy nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób 120/130 x 65/75 x 55/60

U mnie podobnie ale 50cm wysokość i trochę za mało, jednak średnio to wygląda zwłaszcza jeśli ktoś lubi czuć wielkość a tą dodaje wysokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny wymiar, boje się tylko, że moja druga połwa może nie dać rady zakceptować tego wymiaru. Dzsisaj zaobserwowała jak robię pomiary i padło kilka podchwytliwych pytań. Zgodę na zbiornik po ciężkich negocjacjach przypłaciłem ograniczeniem innych swobód..

Obawaim się, że max to 100X50X50, dodatkowo zamierzam przemycić sump i przemilczeń wzrost rachunków za energię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost rachunku zauważy,po czasie. Idź w głębokość,to bardziej się maskuje. NP.100x60x50

Moja żonka marudziła nad dłuższym niż 100,bo zepsuje jej symetrię pokoju. Ale 50 nie było problemem. I wysokość 55 też nie komentowała. Mogłem zrobić 60 głębokości i byloby super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za wszystkie wypowiedzi, dobrze poznać opinnie użytkownów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×