Skocz do zawartości
misiakow00

nowy zbiornik morski na poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcial bym zalozyc akwa morskie, moze ktos akurat chce sie pozbyc czegos nie duzego aczkolwiek przemysle wszystkie pomysly. Ostatnio zalozylem malawi 450l. Morskie chcial bym zalozyc wiadomo nie za darmo ale nie wiem czy isc w kostke 180 litrowa z sumpem czy raczej jakies nano. Mam ciezki orzech do zgryzienia. Czesto nie ma mnie w domu bo pracuje tak a nie inaczej a nie chce obciazac Zony swoim hobby. Chetnie bym sie spotkal i pogadal z jakims doswiadczonym kolega w tym temacie. Ktory ewentualnie by mi pomogl wystartowac z tym akwa. Czytalem duzo na tym forum i na sasiednim ale jak wiadomo kazdy przypadek jest indywidualny. Jak cos jestem z kielc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe akwarium można zautomatyzować więc zostanie ewentualnie tylko karmienie ryb. A tak spokojnie przez tydzień może się kulać samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze mnie nie ma czasem po 6 lub 8 tygodni. Ehh taka praca niestety a akwa to powrot do akwarystyki po 12 latach. Troche sie boje startowac z morskim ale do odwaznych swiat nalezy.

Najgorsze jest to ze mnie nie ma czasem po 6 lub 8 tygodni. Ehh taka praca niestety a akwa to powrot do akwarystyki po 12 latach. Troche sie boje startowac z morskim ale do odwaznych swiat nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma Cię czasami 6-8 tygodni to wedłóg mnie możesz zapomnieć o morszczyźnie. Takie jest moje zdanie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sie wlasnie obawiam dlatego czytam i szukam rad czy moze sie uda ale jestem swiadomy ze raczej jest to nieosiagalne niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania jak kolega wyzej.Ludzie po urlopie czasem maja taka katastrofe ze szkoda gadac a co dopiero po 1,5miesiaca.Poczekaj do emerytury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli decyzja prosta niestety nie bede mial morszczaka z przyczyn wymienionych powyzej. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zastanawiałem się nad morskim akwarium ale ceny troszkę za duże wiec planowałem slodkowodne a dokładnie hodowle dyskowcow okazało się że cenowo prawie dużej różnicy nie ma i jestem w kropce bardzo bym chciał założyć akwarium morskie ale u mnie w mieście nikt mi w tym nie pomoże dlatego zwracam się do Was o pomoc co Waszym zdaniem powinienem zrobić na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Holendra z paletkami i różnica jest kolosalna. Nie wiem kto nagadał Ci takich głupot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że paletki. Dla porównania mam 200l morskiego a że koralowce zaczynają wyłazić ze zbiornika więc niedługo przesiadka do 400l. Zrobiłem kosztorys i na sam start zbiornika wydam ok 12 000 zł.Ale jeżeli raz zaczniesz z morszczyzną to już jesteś ugotowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomogłeś :-P tak mnie ciągnie do założenia morskiego tylko kolo mnie nic nie ma najbliżej Gdańsk :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości akwa planujesz? Możesz spróbować odpalić zbiornik na sprzęcie używanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200l do paletek potrzeba prawie to samo w sprzęcie oprócz odpieniacza i żywej skały wiec niby nie duża różnica bo ryby cenowo prawie to samo co morskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie sumpa to możesz dać odpieniacz zewnętrzny,ja tak zaczynałem.Pompy cyrkulacyjne,skała,piasek,oświetlenie i możesz odpalać zbiornik. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×