Skocz do zawartości
adikwroc

Sypać piach czy nie ? Krótkie pytanko.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, krótkie pytanko sypać na dno żywy piach czy nie ? Takie gołe dno nawet ma swój urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie ja osobiście mam cienką warstwę ,i też mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie akwa bez piasku. Zresztą jest to świetne siedlisko dla dobrych bakterii. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam piasek ale stopniowo odsysam - to jest siedlisko zanieczyszczeń i źródło późniejszych plag. Jak ci nie przeszkadza gołe dno to sobie go odpuść ( przynajmniej ten tzw. żywy).

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej miałeś piach to teraz ciężko będzie się przyzwyczaić do jego braku, ja osobiście cienką warstwę bym dał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rip jeżeli nie ma komu przekopywać piasku i jest mało bakterii w systemie to się nie dziw że masz tam siedlisko zanieczyszczeń. Adikwroc myślę że po pewnym czasie i tak wsypiesz piasek więc lepiej wsyp go teraz żeby później nie było niespodzianek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nic nie wiesz o moim zbiorniku więc nie wyciągaj takich wniosków.

Myślę że z biegiem czasu dojdziesz do podobnych spostrzeżeń.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie akwarium bez piachu a teraz nie wyobrażam sobie piasek bez parki babek. Akwarium bez piachu to tak jak jakbyś szedł na sylwestra w gości bez alkoholu z gołymi łapami jednym słowem wiocha ale co kto lubi.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek u mnie jest od początku prawie 2lata nigdy nie miałem z nim problemów czyściutki jak śnieg zero syfu.Posiadam 1xbabka 3 x ślimaki 1 x rozgwiazde piaskową. Co do wyciągania wniosków to wyciągnąłem je po przeczytaniu twojego wpisu. Przecież odsysasz piach więc można wywnioskować że u Ciebie jest siedlisko zanieczyszczeń i źródło plag. Bez urazy...Co do piasku to doradziłem koledze że lepiej wsypać go wcześniej niż później i narazić się na ponowne dojżewanie. Tyle odemnie sorry jeżeli kogoś uraziłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopie temat. 

W tym miesiącu zalewam swoje akwarium i mam ten sam dylemat. Co lepsze żywy piach czy żwir koralowy, moim zdaniem taki żwir do dobra alternatywa dla piachu, z tego co wiem to kawałki martwego koralowca o granulacji ok 3-5mm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×