Skocz do zawartości
Jointela

Wysokości a proporcje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Skompletowałem oraz wybrałem większość sprzętu do odpalenia zbiornika ale pozostało wybrać wysokość zbiornika.

Wymiary podstawy będą takie 47x37 większe nie wejdzie na szafkę.

Teraz pozostał problem wysokości 35 albo 40 niby 5cm nie jest dużo ale aby fajnie też wyglądało. W akwarium ze sprzętu będzie wsadzony tylko Vortech MP10 reszta sprzętu będzie w panelu który nie wchodzi w wymiary które podałem na początku(odrazu mowie nie da się powiększyć zbiornika o wymiary panelu czyli te 10cm szerokości, panel będzie wisiał w powietrzu na wysokości 4cm ze względy na na metalowe wykończenie krawędzi szafki.

Zastanawiam się jaka wysokość będzie lepsza ponieważ jak dam 47x35h to będzie wrażenie prostokąta natomiast przy wysokości 40cm będzie akwarium wyglądało bardziej na kostkę ale zawsze o te kilka litrów zwiększy się litrarz w obiegu.

Chce zapytać was o pomoc w doborze wysokości

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowione robię wyższe. Dziś zaprezentuje jeszcze projekt panelu zbiore opinie i w przyszły weekend zamawiam szkło. Ze względu na wahania co do pompy obiegowej to to zrobię szerszą komorę to jak się okaże Tunze 1073.008 za słaba lub za głośna to dam większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji. Zrób takie wysokie na ile sięgniesz do dna swoją ręką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×