Skocz do zawartości
adikwroc

Projekt 60x60x60- wielki powrót

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłużeszej przerwie i wielu, wielu przygotowaniach nastąpił moment na postawienie baniaka. Baniak będzie stricte pod LPS-y.

Oczywiście będzie sump ciut większy niż akwa 80x60, musiałem zrobić większy żebym zmieścił swój odpieniacz. Niestety na większą kostkę brak miejsca.

 

Trochę o sprzęcie:

 

Odpieniacz- ATI power cone 250 is

Oświetlenie- Kessil LED A360W tuna blue + sterownik Spectrall Controller

Obieg- Jebao DCT-6000 ze sterownikiem

Cyrkulacja- Jebao RW-15 ze sterownikiem

Dolewka Hydor Smart Level Control

 

to z podstaw. Fotki niebawem jak uporam się z remontem pokoju :)

Edytowane przez adikwroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ,ja też wracam to jest chyba choroba :) ,ja na razie 80l mam ,ale coś szukam max 200l chodzi o szkiełko pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

z cyrkulacją  to trochę  przesadziłeś  jak dla mnie to 2x RW8 To max

ma jednym falowniku będzie Ci ciężko ustawić cyrkulacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę w ramach aktualizacji, po wielkich przebojach w koncu otrzymałem zamówinie i mogłem zacząć działać :) Woda już kapie, skała ułożona sprzęt podpięty.

 

post-3149-0-11697200-1450016380_thumb.jpg

post-3149-0-05032800-1450016393_thumb.jpg

post-3149-0-99257000-1450016409_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, dokładnie skała jest martwa więc z zasoleniem nie będzie problemu. Myślę że już jutro to nastąpi, na razie czekam aż woda nakapie



Snejku dodam jeszcze że Kessil od Ciebie lalunia, na prawdę mistrzowsko świeci to maleństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak już zasolony, tylko trochę rozbieżne wartości mi wychodzą. Na pływaku wychodzi mi 1.025 a na refraktometrze 1.030, jutro kupie płyn do kalibracji i sprawdzę refraktometr. Zasolone solą Red Sea salt. Teraz tylko pozostaje czekać, wlałem jeszcze bakterie na start Stability Seachema i władowałem 2 litry siporaxu do sumpa :)

 

post-3149-0-15474600-1450628411_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś juz wszystko sprawdzone, doprowadzone do ładu. Zasolenie prawidłowe. Wtrącę tu również opinię o refraktometrze Red Sea, niestety przekłamuje i to strasznie. Nawet skalibrowana, po ponownym dozowaniu płynu do kalibracji pokazuje głupoty, nawet zrobiłem test wody z dozowaniem soli na 1 litr zalecanym przez producenta. 4 aerometry pokazały idealnie a refraktometr nie. Chyba że trafiłem na jakiś bublowaty egzemplarz. W sumie to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że prędzej czy później będzie. Fajnie ułożona skała.zapowiada się fajny zbiornik.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wielkich kłótniach z drugą połówką, dziś piach trafił do baniaka. Zobaczymy jak to sie będzie kulać. Eh baba faceta zawsze przekabaci. No nic na razie woda mleko, czekamy :) szybki59 chyba przesyłałeś myśli mojej babie :D Masz minusa haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Twoja żona to bardzo mądra babeczka piaskowa. Prędzej czy później sam byś stwierdził że piasek będzie. Ciekaw jestem jak byś sobie radził z myciem dolnej szyby co 2-3 dni? Wrzucisz rozgwiazde piaskową ze 2 ślimaki kopiące 1 babkę piaskową i będzie super. Wrzuć fotki pozdrawiam. Żonie już dziś możesz dziękować. Wesołych Świąt dla Wszystkich morszczaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja wiem czy mądra ? Raczej uparta i na szczęście jeszcze nie żona haha. Co do baniaka to dojrzewanie jest strasznie spokojne i niezauważalne, tylko parametry rozjechane. W baniaku brak oznak jakichkolwiek glonów, czy nalotów. No nic czekamy cierpliwie i obserwujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×