Skocz do zawartości
jarex66

Moje przymiarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie Mariusz poinformował mnie że jestem moderatorem tego działu :-D To troche tak jakby przyszedł do Was ktos i powiedział: masz tu gościu władze :-D

O morskim czytam już równy rok. Wersji mojego tanku było juz tyle że szok. Mam żonę, która nie stawia oporu w moich planach. Pewnie że, szaf nie pozwoli powywalać dla akwariów, ale jak czytam o innych przypadkach ingerencji żon to sie uśmiecham. Ostatnio zaszalałem z akwarium holenderskim. 90x45x45 10mm Opti White. Podłoża i nawozy ADA, nowa lampa 4x39W T5, nowy stelaż. Ta inwestycja trochę mnie oddaliła od morskiego, ale tylko trochę :-)

Po wielu przemyśleniach moja solniczka to będzie 100x35x45. Nadal zastanawiam sie nad kominem. Czy kazać wkleić trójkątny w rogu, czy może dać na zewnątrz, bo akurat mam takie warunki. Tak czy inaczej będzie sump jakieś 60L, obiegowa Eheim 1250 lub Aquabee 2000/1,

Co do odpieniacza to właśnie mnie odwiedziono od Octopusa, myśle o HEA 080 lub H&S, cyrkulacja to nanostream 2x6025 lub 6045 i 6025. Chce piasek na dnie bezwzględnie. Do tej pory przygotowywałem wiedze sprzętową. Nic nie wiem o koralach, ukwiałach, polipach. A przecież jedna z zasad mówi: Ustal obsadę i dopasuj sprzęt. Hmm, jakoś to będzie, najwyżej strace troche kasy. Nauczyłem sie jednej zasady na forach. Dużo czytać,na 10 pytań będzie 8 różnych odpowiedzi, każdy chwali swoje. Trzeba wyciągnąć wnioski i samemu sie dopasować. Zaraz po Nowym Roku zamieżam zrobić oto taki myk: W jednym ze sklepów netowych w USA zamierzam zamówić trochę różnych detali, podam adres mamy w N.Y. i paczka za pobraniem pójdzie do niej. Potem oczywiście zostanie mi wysłana już bez pobrania :-D Jak to wypali, to bedę mógł ściągnąć komuś z kolegów z forum jakieś pierdoły do akwarium. Wierzcie mi, że akwarystyka europejska nawet do pięt nie dorasta amerykańskiej, szczególnie sprzętowo. Ale to oczywiste, maja więcej oceanów pod nosem.

To tyle tytułem wstępu, spróbujmy rozruszać to forum bo jak widze podupada. Wszyscy siedzą na tym drugim forum :-D :-D :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie z tym USA :) Daj znać :) napewno coś się przyda.

Co do forum to ono nie podupada :) Spoko. Ono jest dla VIP-ów :) Dobrze że nikt nie śmieci nam tutaj. Kto chce być na tym forum to będzie :) NIKOGO nie zmuszamy :)

WIERNI aquarefowi zostaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy, powiem tak: zastanawiałem sie milion razy nad morskim właśnie zamiast roślinnego. Może jestem w błędzie ale oto wnioski: Guzik wiem o morskim, po roku, dwóch praktyki na mniejszym zawsze moge postawić większe. Mieszkam w dziurze, gdzie nie moge dopingowac sie na zywo morskim, zatem tylko mi net zostaje. Moje planowane słone będzie tylko o 30L mniejsze od roślinnego. Morskie bedzie w kuchni, więc mnie wali czy będę słyszał pompy czy nie. Pisząc o akwa holenderskim mam na mysli stricte profesionalizm a nie roślinki do sokowirówki. Zobaczcie ceny tych specyfików www.adashop.pl Pociągne jakiś czas oba tanki, zobacze rachunki za prąd, Poza tym gdybym teraz zlikwidowal tamto, to jestem jakieś 2,5 tys w plecy. poprostu zobacze co czas pokaże. Widzicie.....gdybym mial takiego Andrniewa pod ręką to pewnie zmienił bym pogląd na akwarystykę :) tymczasem dochodzę do wszystkiego sam i płace za błędy dosłownie kasą... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zlikwidowałem holendra (600 ltr) ze względu na duże rachunki za prąd. A jakie teraz mógłbym mieć morskie :-D w takiej 600-ce :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarex66 z tego akwa holendra spokojnie możesz robić morskie , nawet do dobry wymiar bo 100x35x45 moim zdaniem do bani bo za mała głębia mam teraz akwa 100x40x40 i dla mnie za mało głębokości następne akwa (kończe projektować , robie już stelaz , zamaiwam akwa ze szkła opti white). Ten sprzęt z USA interesowałby mnie tylko cenki muszę zobaczyć jak sie różnia. Do nowego akwa to lampe , chłodziarke,pompy kupuje firmowe bo odpieniacz , reaktor,mikser mam nadzieje że mim thcskiba wyskrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem holendra :-( ,tanganikę :-( ,a teraz od 2 lat morskie :-) .Najbardziej żal było zlikwidowac holendra, ale z czegoś trzeba było zrezygnowac (rachunki za prąd).Czasem mam ochotę tym wszystkim pier-----ć tylko szkoda tylu lat spędzonych z akwarystyką :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wbies- wiec teraz rachunki za prad masz mniejsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre w tym to że technika idzie do przodu i wszystkie te urządzenia (oświetlenie także) coraz mniej pazerne na Waty :-)

Jak miałem holendra nie było jeszcze T5 a HQI dużo droższe w zakupie niż teraz. A świeciłem 10 świetlówkami po 58W plus inny osprzęt więc się pozbyłem ze względu na rachunki za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam teraz tylko 100 litrową solniczkę. Ale jednak sobie teraz marzę że jakbym nie sprzedał holendra a dokupił HQI to byłaby ładna (600 ltr) solniczka. Ale z drugiej strony sól i takie tam inne pierdoły że żona by mi znowu by mi suszyła głowę że na akwa za dużo wydajemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda :) prąd to jedno. Ja tak liczę na razie że miesięcznie utrzymanie 100l zbiornika to około 40zł z solą, prądem, wodą i resztą. Tak mi się wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R@F@L-rachunki za prąd które pożerały akwaria mam mniejsze ponieważ teraz mam tylko

200 l solniczkę,a przedtem miałem 4 akwa słodkowodne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×