Skocz do zawartości
DanielUrsus

Czas na spełnienie marzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, 

 z góry I'm so sorry za możliwy oftop, za to że nie używałem wyszukiwarki, aczkolwiek jestem zielony jak marihuaunen w dziedzinie #posolonego, stąd proszę o wyrozumiałość. 

 

30 na karku stuknęła i wróciło do mnie marzenie posiadania #posolonego. Akwarystyka towarzyszy mi od dziecka najpierw za sprawą taty, później samodzielnie kreowałem zbiorniki. Największy jaki miałem to 250L ogólne.

 

Chciałbym Was poprosić o małą pomoc : 

- zakładany litraż 250L-350L - gdzie najlepiej i niekoniecznie za ciężki hajs zamówić takie szkło z OptiWhite

- poszukują polecenia do kogoś kto zrobi mi stelaż najlepiej w okolicach Warszawskiego Ursusa

- potrzebuje konsultacji co do zaprojektowania #posolonego - filtry, turbiny, zasada działania z sumpem, automatyczne dozowniki, zaznaczam że szkło nie będzie podpięte na stałe do sieci wodociągowej, pomoc w zaprojektowaniu samego szkła

 

Jestem osobą która zdaje sobie sprawę że każdy ma ograniczony czas i poświecenie go mojej sprawię zabiera ten cenny czas na inne rzeczy, natomiast mogę się odwdzięczać %%, browarami, może jakaś lepsiejsza łycha :) , na pewno się

dogadamy

 

pozdrawiam

Daniel  

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

z góry I'm so sorry za możliwy oftop, za to że nie używałem wyszukiwarki, aczkolwiek jestem zielony jak marihuaunen w dziedzinie #posolonego, stąd proszę o wyrozumiałość.

30 na karku stuknęła i wróciło do mnie marzenie posiadania #posolonego. Akwarystyka towarzyszy mi od dziecka najpierw za sprawą taty, później samodzielnie kreowałem zbiorniki. Największy jaki miałem to 250L ogólne.

Chciałbym Was poprosić o małą pomoc :

- zakładany litraż 250L-350L - gdzie najlepiej i niekoniecznie za ciężki hajs zamówić takie szkło z OptiWhite

- poszukują polecenia do kogoś kto zrobi mi stelaż najlepiej w okolicach Warszawskiego Ursusa

- potrzebuje konsultacji co do zaprojektowania #posolonego - filtry, turbiny, zasada działania z sumpem, automatyczne dozowniki, zaznaczam że szkło nie będzie podpięte na stałe do sieci wodociągowej, pomoc w zaprojektowaniu samego szkła

Jestem osobą która zdaje sobie sprawę że każdy ma ograniczony czas i poświecenie go mojej sprawię zabiera ten cenny czas na inne rzeczy, natomiast mogę się odwdzięczać %%, browarami, może jakaś lepsiejsza łycha :) , na pewno się

dogadamy

pozdrawiam

Daniel

Jak nie podpasuje Ci z jakiś względów sklejenie akwarium w erybka to polecam - Marek 607 616 376 mi klei z dowozem do domu akwarium z sumpem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja moje zamowilem u Przemka Wieczorek Szczecin wraz ze stelarzem i polka i sumpem, sump zrobil bez podawania moich wymiarow i tu zrobilem duzy blad, bo kiedy kupilem reszte gratow do sumpa nie pasowalo mi nic, sam musialem zrobic przgrody ale to wylacznie omoja wina, a tak to jestem bardzo zadowolony z akwa.

 

a to moj sump ktory sam pozniej musilem przerobic

 


post-4692-0-40294500-1436347934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Napisz coś więcej - jaki sprzęt kupiłeś i co dalej działał będziesz.

Ja kocham czytać o nowych projektach:)

 

P.s. po co Ci dwie komory po spływie wody? W jednej odpieniek a w drugiej?

Zbiornik na wodę RO mam taki sam... i czyszcząc go co najmniej raz w miesiącu klnę szpetnie.

Natomiast jak go nie czyszczę, to syfek się zbiera siłą rzeczy:/

Teraz bym zrobiłosobne akwarium, które bym wyciągał. bach do wanny, i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie rozumie jaki zbiornik na wode ro  ? ja nie mam zbiornika bezposrednio leci do sumpa, 

 

moj sprzet

 

odpieniacz ati250

pomp jebao dc12000

cyrkulaca 2x rw20

cyrkulacja jest za mocna wlasnie kupilem rw 15 i czekam i drugi chyba dam rw8 ale poczekam az przyjdzie i sprawdze ta rw15,,

 

co do sumpa

 

1 od prawej zrzut

2 tu mam kratke na wate

3 odpieniacz

4 refugium

5 odpienek

6 powrot

 

kupilem lampke do sumpa  AquaLighter Nano Marine- led 6,5W fajna ale strasznie daje duzo ciepla, jak dla mnie to nie trafny zakup,  fajna ale tylko przy pracy w sumpie, nie wlaczam ja juz na dlugo mam dwie belki ledowe i to mam wlaczone, duzo wieksze ale mniej sie grzeja.

 

 

Witaj. Nie rozumie jaki zbiornik na wode ro ? ja nie mam zbiornika bezposrednio leci do sumpa,

moj sprzet

odpieniacz ati250
pomp jebao dc12000
cyrkulaca 2x rw20
cyrkulacja jest za mocna wlasnie kupilem rw 15 i czekam i drugi chyba dam rw8 ale poczekam az przyjdzie i sprawdze ta rw15,,

co do sumpa

1 od prawej zrzut
2 tu mam kratke na wate
3 odpieniacz
4 refugium
5 odpienek
6 powrot

kupilem lampke do sumpa AquaLighter Nano Marine- led 6,5W fajna ale strasznie daje duzo ciepla, jak dla mnie to nie trafny zakup, fajna ale tylko przy pracy w sumpie, nie wlaczam ja juz na dlugo mam dwie belki ledowe i to mam wlaczone, duzo wieksze ale mniej sie grzeja.

mam jeszce duza rozpierduche kolo sumpa bo nie mam do konca planu jak poradzic sobie z kablami i ulozenie drobnych rzeczy ale spoko jakos powoli, idzie, wczoraj musialem przeniesc jeden elekrozawor przed filtr ro bo nie wiedzialem ze jak mam zamknieta dolewke to woda i tak leci do sciekow, i chyba zalatwilem sobie tym filtr ro bo buczy mi ostatnio i chyba membramam  bedzie do wymiany, tak mi siei wydaje. tyle co moge napisac o reszte pytaj pozdro post-4692-1436481322,9072_thumb.jpg

post-4692-1436481322,9072_thumb.jpg

Edytowane przez endriu3005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw 15 bedzie za duza na Twoj baniak. Ja przy 130cm mam 1 rw 8 na maxa i 1 rw 15 na 2 lub 3 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam zasilacze 12v z rw20 i plan mam taki ze ta 15 odpale na tym zasilaczu i powinno byc super. Widze roznice 12-24v na rw20 i dla tego tak zrobilem. Dzieki bardzo za uwage, bo te 20 to byla zla opcja na moje akwa, fajne byly na poczatku kiedy dmuchaly na skaly i nie bylo piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@endriu3005

Czy położenie wentylatora zostało przemyślane? Przerwa w zasilaniu, woda z górnego zbiornika zleci, poziom w sumpie się podniesie i wentylator trafi pod wodę. 

Sprawdź o ile podniesie się poziom w sumpie po zaniku prądu.

Edytowane przez darekdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dzieki za uwage i prosze czesciej jak jest taka potrzeba,  ale juz to zrobilem kiedy musaile zakrecic zawory i wylaczyc pompe na chwilke i prawie prawie juz wentylator sie kąpał, jest teraz wysoko na bocznej szybie i chyba juz nic nie grozi, jeszcze raz dzieki i pozdrawiam ( podoba mi sie ite forum jest milo i mozna sie duzo dowiedziec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×