Skocz do zawartości
bicugt410

Oswietlenie akwarium 160cm ok 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego powiem ci krotko, Dupe urywa artysta z ciebie musze ci powiedziec hehe:) lampa swieci niesamowicie wlasnie taki efekt chcial bym uzyskac w swoim. Powiedz mi jakie masz akwarium? Wrzuc cos wiecej bo cieszy oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko  uzyskać dobry efekt telefonem, bo jest duże zakrzywienie kolorów trzeba się namęczyć by zbliżyło się do  realnych kolorów. Jutro może będę miał lepszy aparat/kamerę to coś wrzucę. (Na razie dużo pustki w akwa i glony wróciły ale za rok powinno być już super) 

 

Wymiary akwa: 160x55x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary podobne do mojego projektu chcial bym tylko troche szersze okolo 70cm.Nie bylem pewny co do takiego akwa. Nie spotkałem sie jeszcze z takim wiec nie widzialem na co sie pisze. Ale twoje zdrcydowanie mnie przekonalo:) problem lampy tez juz mam z glowy i juz chyba nawet wiem kto Mi ja zrobi hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie szerokie akwa strasznie podobaja owiele wieksza glebia no i rybki maja wiecej miejsca do plywania niestety u mnie 55 max wytargowany u dziweczyny ;) ale jak masz mozliwosci to rob szersze, a co do lampy to zobacze co da sie zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego obliczales kiedys ile kosztuje cie twoja rafka mniej wiecej na mies? Te nasze kobietki sa wyjatkowe nie jedna chciala by roztrfonic ten fundusz na torebki:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miesiac z 500 zl ale to przsz to ze dokipuje jeszxze ryby i korale po trochu kupuje.

Jak juz wszystko skompletuje, to z 100 miesiecznie plus swiatlo. Co kilka miesiecy kupno materialow do ballinga i sol

Ale dopiero zaczynam przygode z solniczka wiec moge sie mylic napewno w zaleznosci jakie bedziesz mial akwa czy easycoral czy sps moga ci sie wydatki roznic przy mocno obciazonym akwarium sps balling bedzie lecial mocno wiec czesciej bedzie trzeba dokupowac proszkow do balinga.itp

Edytowane przez pamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPS i miękie to ledy ale jeśli akry to tylko t5

To co ANT napisal 6x80

Edytowane przez robert2678

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na porownanie t5 i led to obie lampy kosztuja tyle samo a nie kiedy t5 sa drozsze od naprawde dobrej lampy led bioracej polowe mniej pradu a dajace te same efekty wizualne jak i we wzroscie calego zycia. Zle mowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Jazeniowki nie chce sie pchac bo raz ze wiecej Watt bedzie mi ciagnaca dwa ze nie chce co pol roku 6 czy tam 8 swietlowek wymieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już wszystkie rodzaje światła i uważam że nie ma lepszego oświetlenia niż t5 lub hybryda z ledami z przewagą t5.

Masz tu jak na tacy opinie ludzi którzy wiedzą o czym piszą a nie wróżą z fusów i wciskają kit.

Pewnie ... jak masz zbiornik jak z programu " projekt akwarium " czyli ryby plus korale z plastiku to możesz sobie oświetlać samymi ledami natomiast jak chcesz hodować korale twarde to zapomnij o pięknych kolorach i super przyrostach przy samych ledach. Wiele osób próbowało z samymi ledami i albo zmieniło lampę na hybrydę albo przeszło na samo t5. Mnie osobiście bardzo się podoba oświetlenie Hqi ale pobór mocy odstrasza bardziej niż wymiana dobrego żarnika raz na rok. W t5 możesz dobierać rodzaj świetlówek do wymagań koralowców ... w ledach masz kilka kolorów które umiejętnie musisz dobrać aby lampa była w miarę przydatna do celów akwarystyki morskiej. Co do ceny świetlówek - nie ma co przesadzać że to taka droga impreza , obecnie jestem świeżo po wymianie świetlówek 24W i koszt 6 rur to 200zł więc da się tanio kupić ale trzeba trochę pogrzebać w necie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już wszystkie rodzaje światła i uważam że nie ma lepszego oświetlenia niż t5 lub hybryda z ledami z przewagą t5.

Masz tu jak na tacy opinie ludzi którzy wiedzą o czym piszą a nie wróżą z fusów i wciskają kit.

Pewnie ... jak masz zbiornik jak z programu " projekt akwarium " czyli ryby plus korale z plastiku to możesz sobie oświetlać samymi ledami natomiast jak chcesz hodować korale twarde to zapomnij o pięknych kolorach i super przyrostach przy samych ledach. Wiele osób próbowało z samymi ledami i albo zmieniło lampę na hybrydę albo przeszło na samo t5. Mnie osobiście bardzo się podoba oświetlenie Hqi ale pobór mocy odstrasza bardziej niż wymiana dobrego żarnika raz na rok. W t5 możesz dobierać rodzaj świetlówek do wymagań koralowców ... w ledach masz kilka kolorów które umiejętnie musisz dobrać aby lampa była w miarę przydatna do celów akwarystyki morskiej. Co do ceny świetlówek - nie ma co przesadzać że to taka droga impreza , obecnie jestem świeżo po wymianie świetlówek 24W i koszt 6 rur to 200zł więc da się tanio kupić ale trzeba trochę pogrzebać w necie.

PK

T5 fajne nie powiem ale maja moim zdaniem 5 cech ktore ich dyskfalifikuja

1 pobor pradu

2 wymiana swietlowek

3 wieksze nagrzewanie tafli wody

4 brak mozliwosci konfiguracji

5 brak blikow

Ale za to za to maja rownomierne swiatlo i jak sie je dobrze dobierze to extra kolory.

Polecam hybrydy led + t5

Edytowane przez tadzik443

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mozna wytknac wady LED,nienaturalne kolorowe bliki na piachu,korale nie lubia zbyt duzej ilosci białego swiatla z LED,efekt-akwaria pod LEDami sa zaniebieszczone i fioletowe bleee,korale sps wygladaja ładnie tylko od gory,z boku nic nie widac bo koral rzuca cień,niektore gatunki sps wcale pod LEDami nie chca rosnąć,nie da sie ustawić kolorów w  takiej lampie bez zmiany jej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie ze sa bliki na piasku - mi sie to podoba, jest niebieskie fioletowe swiatlo - bardzo mi sie podoba, a co do sps to nie dyskutujmy tutaj bo jerzeli stac kogos na utrzymanie sps moim zdaniem to stac go na wymiane swietlowek, i wieksza pradozernosc. To tak jak Cie stac na kupienie jednego z drozszych aut a nie stac Cie na paliwo i ubezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 fajne nie powiem ale maja moim zdaniem 5 cech ktore ich dyskfalifikuja

 

3wieksze nagrzewanie tafli wody

4 brak mozliwosci konfiguracji

Polecam hybrydy led + t5

 

3.To zaleta że cały rok bez miesiąca czy góra dwóch podgrzewa wodę przy większych zbiornikach można zaoszczędzić nawet tysiąc i więcej rocznie. Grzałka 200-500w ciągnie prądu...

4.Ja mam konfiguracje i mi w zupełności wystarczy nie każdego jarają zbędne bajery.

 

Hybrydy są niewątpliwie fajniejsze.

 

Bliki są ale spora część tych osób co miało lub ma ledy nie widziała na oczy blików z hqi ;) to są bliki a nie bliczki.

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz ledy i nie masz grzałki w akwa, wtedy jest oszczędność :)

 

a bliki są prawie naturalne, trzeba tylko użyć punktowego mocnego światła, tylko niebieskie i białe, bez kolorowych diód

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×