Skocz do zawartości
bicugt410

Oswietlenie akwarium 160cm ok 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest dobrym rozwiazaniem do tego typu akwarium mysle nad HQI 2x 150w + 2x 54w t5. Chce zeby bylo dobrze doswietlone chociaz Tez bez przesody. Ma byc jasno cZysto i schuldnie;) Rozmiar Tez nie jest wcale typowy wiec nie Chce sie wpakowac w cos Co nie bedzie odpowiadalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi tez na malej oszczednosci. Myslalem tez o led.

Teraz nie wiem na co mam postawic. Czy osczednosc na kupnoe tanszej lampy HQI czy t5 bedzie w przyszlosci lepszym wyborem niz led..

http://allegro.pl/lampa-hqi-2x150-w-2x54w-t5-led-krakow-morska-i5227408217.html

Wie ktos cos na temat tej lampy jak to swieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz oszczędnosci i dużo fajnego światła (morskie akwarium bliki) kup lampe chip led

jeśli chcesz chcesz mieć płaskie światło jak w akwarium słodkowodnym,bez blików typowych dla morskich akwarii i bez oszczędnosci kup t5

a hqi hmmm wszystko fajnie ale wir na liczniku hehe,już chyba nie te czasy na hqi

Edytowane przez juwewaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orjentujesz sie moze jaka byla by dobra t5? Pasujaca do rozmiaru baniaka rozmiarem. 6x54w t5 zda egzamin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160x65x50cm to jest moj poczatek dopiero zaczynam rozszyfrowywac caly temat mam wiele niewiadomych i wiele zeczh mnie jeszcze glowi. Posiadaczy takich wymiarow prosze o pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej Ant pisał na pewno świetlówki 80W, żeby po bokach było właścieie oświetlone. Pozostaje pytanie czy 6 czy 8 świetlówek. Myślę że lampa na 8 będzie odpowiednia. Jeśli okaże się że 8 rur to za dużo (w co wątpię)) wyjmiesz dwie i będzie ok....

Edytowane przez nanorafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne wymiary tylko glębsze tj 65 wysokości i Ati 6x80 jakoś daje radę ale jak się trafi 8x80 to chyba wymienię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kolego zalaczyc do tego jakies zdjecie jak to sie wszystko prezentuje przy takim swietle? Bede ci wdzieczny. A co do zycia jak ci sie to wszystko rozwija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250w w ledach ( cree) a nie jakies chinczyki i bedzie super a i pewnie bedziesz skrecal do 200 bo az za jasno bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego to mnie zadowala najbardziej 200w to nie 500 oszczednosci nigdy nie za wiele a i solanka pod tym powinna czuc sie dobrze. A orjentujesz sie mozez z kad taka lampe mozna zakupic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej samemu zrobic (ja tak zrobilem) w dziale div sa instrukcjec o i jak, firmowe sa drozsze i moze byc problem z wymiarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogl bys wrzucic jakies zdjecie jak to swieci u ciebie? Zadowolny jestes z tego? Dobry miales pomysl z tym cree:) myslalem nad t5 ale nie podoba mi sie ciagle wymienianie swietlowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadowolony, mi tez sie nie podobala opcja wymieniana swietlowek co pol roku, postaram sie jutro wrzucic kilka fotek bo dzisiaj juz mi sie nocny tryb wlaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz oszczędnosci i dużo fajnego światła (morskie akwarium bliki) kup lampe chip led

jeśli chcesz chcesz mieć płaskie światło jak w akwarium słodkowodnym,bez blików typowych dla morskich akwarii i bez oszczędnosci kup t5

a hqi hmmm wszystko fajnie ale wir na liczniku hehe,już chyba nie te czasy na hqi

 

Ledy są drogie do 160 to z 2 lampy 4-8tys.zł.

 

Hqi+T5 to najładniejsza opcja ale 2x150w i 4 niebieskie rury może być do max 50cm wys.

Z hqi są bliki powolne takie jak w naturze z led nie są szybkie i czasem dają efekt tęczy na piasku która nie każdemu musi się podobać.

 

Koszt samego używnia hqi i t5 będzie jednak wyższy. Na T5 i hqi mało kto psiczy z ledami już różnie bywa a niektórzy podejrzanie szybko sprzedają i wracają do starych dobrych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zrobienie lampy wyszlo okolo 1800- 2000 zl, z programowLnym rozjasnianie sciemnianiem nocnym swiatlem, i jstawianiem kazdego kanalu

Teraz drugą dla znajomego bede robil i poprawial swoja, bo w planach mialem dolozyc siwerlowke t5ale stwierdzilemze to bez sensu

Edytowane przez pamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×