Skocz do zawartości
endriu3005

Falowniki RW20 Jebao

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam pytanie co do cyrkujlacji, bo moj zbiornik jest  125dł/60szer/wys70  i mam dwa falowniki rw 20, takie mi polecili ze bada super i z zapasem. A tym czasem zbiornik powoli dojrzea a ja widze ze one sa za mocne na moj akwarium. i chodzi mi o to czy jak przyjdzie czas na wprowadzanie jakiegos zycia czy moja cyrkulacja nie bedzie za mocna,  na dana chwile widze ze woda na minimalnych ustawieniach dosc mocno wedlug mnie szaleje a juz wszystkiego probowalem jezeli chodzi o polozenie  , i czy nie bedzie to duzym problemem dla korali jak juz beda ?  myslalem o zmianie tych na rw15 x 2 lub nawet rw 8 x 2 i tu te pytanie kieruje do was i czekam na wasze odpowiedzi, dzieki  bardzo i pozradwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch wody zależy też od ułożenia skały. Możesz też ustawić długą falę tak aby pracowały na przemian, to może trochę osłabić ruch wody. Wstaw zdjęcie jak możesz...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7827f6c813db7891e3ee5808ec85a4f0.jpg

Co do skal to wlasnie teraz przywiozlem reszte okolo 50kg, bo zlapalem fajna okazje, i teraz zrobie efekt koncowy z prawej strony jak widac brakuje jeszcze widoku, a co do lewej strony moge dolozyc jeszcze wyzej czy juz bedzie za wysoko ? Mam w planie zrobic taki pol ksiezyc od lewej do prawej a srodek zostawicz czysty zda to egzamin ?

jeszcze doloze 2 fotkipost-4692-0-37527500-1432808154_thumb.jpgpost-4692-0-37527500-1432808154_thumb.jpgpost-4692-0-86831700-1432808164_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz je oslabic kup zasilacz na 12v wtedy nie musisz mieniac pomp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezek dobry pomysl, poszukam jakis zasilacz i sprobuje, szkoda mi ich zmieniac  za jakis czas glony do dopadna i tez sila spadnie tak mysle , enigma tez sprostowala mi temat i w sobote dowale skal i beda mogl cos [owiedziec, mysle ze macie dobre rozwiazanie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy dojdzie skała, korale akwarium się wypełni i osłabią ruch wody na razie wymień ewentualnie tylko zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki K_bad, zapytam jeszcze co do skal, kupilem dzisiaj reszte 50kg w tym jest troche martwej i na nich jest stare suche zycie, czy sciagnac to czy zostawic ? i pytanie nastepne czy skala moze byc tak wysoko pod lustro wody z tylu akwa ? mam taki plan ze z prawej strony zrobie sobie taka sciane narozna i ze spadem na dol na prawo zebym mogl falownik tam wcisnac .



27add0fb3b0ef2389b3f3b8bf388a2f4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jol mam pytanko, znalazlem zasilacz i pipa, pilot czyli sterownik swieci a wiatrak nie kreci, i co teraz ? zasilacz za slaby czy moje rw20 tylko na 24v smigaja ? j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl taki fachowiec ze teraz widze ze bardziej byla wazniejsza moja kasa jak sam klient, no ale nie bede robil jemu opini i zasilacze 12v zrobily dobra robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tutaj miałeś ładnie ułożoną skałe - dlaczego z niej zrezygnowałeś

 

 

post-264-0-16650100-1432992975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko zdawalo mi sie ze jest jej zdecydowanie za malo i dokupilem i wymyslilem o takie wlasnie cudo, tez mi sie podobalo ale czy nie bedzie za malo skaly jak wyciagne to co wlozylem, i przywroce ostatnia wersje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już decyzja należy do ciebie. I co Tobie się podoba. Abyś później nie patrzył na akwarium i na mnie nie wyklinał "co za gamoń z tego Dominika, tak pięknie miałem a on mi namieszał" ;) Popodpatruj innych, znajdź swój wymarzony układ i działaj. Teraz jeszcze masz czas, bo życia nie ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ktoś ci na prawdę polecił falowniki z ogromnym zapasem  :ru: .Ja dziś kupiłem RW-15 i powiem szczerze jak na 432l to jest aż za nadto.Bo na sile poniżej 50% robi zamieć to nie jestem w stanie sobie wyobrazić RW20 no i wielkość Rw 15 to kolos..A co dopiero Rw 20... do porównania w swoim zbiorniku mam jeszcze Rw8 i jest trochę za mała na taki litraż sama, to mi się wydaje tylko RW15 + Rw 8 .
Co do fachowości sklepu zawsze najlepiej przed zakupami poczytać w internecie wychodzi taniej  :teehee: .
Bo na zakupach w sklepie sprzedawca powie ci ,że wszystko jest potrzebne... :down:

Edytowane przez Robteos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert ja rw 8 na maxa i rw 15 na 2 biegu i fajnie wszystko faluje :) a co do autora poradziles sobie z cyrkulacja juz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robteos jest tak jak mowisz i tak bylo, troche dalem ciala ze tu do was nie zawitalem szybciej i pewnie nie byloby takich niespodzialnek teraz,

 

Tadzik na dana chwile to jeden falownik jest na 12v i jest duzo lepiej, drugi jeszcze nie bo czekam na zasilacz. Nie kupilem dwa od razu bo nie  wiedzialem czy mi to duzo pomoze i nie pchac sie dodatkowe koszta,ale ten 12v juz widze ze jest duzo lepiej ale ten rw20 to jeszcze robi mi tornado i nie moge powiedziec tak do konca musze poczekac jeszcze do jutra i napisze, pewnie 2x rw 15 na moje akwa  dlugosc 120cm  bylyby super jak widze teraz, teraz widze czemu byl problem z piaskiem tym drobnym, nie do konca byl drobny tylko falowniki byly za mozne ale juz wymieniony i jest lepiej, ale chodzi mi po glowie poki co nie mam zycia w akwa czy jak dostane ten drugi zasilacz czy nie wsadzic ten drobny  i sprawdzic, ale czy mi sie chce pozniej znow wyciagac jak nie zda to egzaminu. Piach jest super jany i drobny. poczekam na zasilacz i napisze jak bedzie to wygladalo, jestescie super pozdrwaim was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endriu rw 8 i rw 15 mam wieksze akwa i to mi starcza do tego 1 loc line i jest ok rw 15 mam na 2 stopien wiec w razie jak by mi akwarium zaroslo to podkrece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×