Skocz do zawartości
Prospero

The Pirate Corner - czyli mój 500L (brutto) zakątek

Rekomendowane odpowiedzi

nKdh.jpg

 

Całością dowodzi nowość na polskim rynku a mianowicie kontroler APEX firmy NeptuneSystems oczywiście dostępny także w CoralHouse. Baniaczek oświetlają Kessile A360 trzy sztuki także sterowane z poziomu tego urządzenia. Odpieniacz to klasyczny ReefOctopus 5000int a za fale odpowiadają pompy Jebao RW8 i 15. Obieg napędza dobra poczciwa konstrukcja Jebao DC12000 ale już z nowym kontrolerem (posiada więcej biegów niż wcześniejsza wersja).

 

Baniak prowadzony będzie metodą probiotyczną firmy ...KZ.

 

 

pKdh.jpg

 

I jeszcze jedna fotka jakiś czas po zasypaniu piachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc minął całkiem spokojnie. Plagi? No coś było ale nawet nie zdążyłem sfotografować bo... się skończyło. No dobra. Są jeszcze jakieś przebarwienia na skale to wiadomo... może kiedyś ;)

 

Lhgh.jpg

 

Z racji tego, że miałem naciski z góry :) musiałem przeprowadzić sporą część życia wcześniej aby móc stary zbiornik zutylizować (nie było zezwolenia na dwa) a jak widać Chelmon pływa i wcina ... wprawdzie coś tam dostał kropek ale to już prawie końcówka. Najważniejsze, że nie stracił apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć bardzo fajne akwarium ,mam tylko mała prośbę mozna zrobić zdjęcie całości i ile i jakie rybki będziesz trzymał pozdrawiam Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka będzie później ale co do życia to aktualnie już siedzi w baniaczku obsada z poprzedniego baniaka no bo jak nie tu to gdzie?

 

Annularis Angelfish - 1

Chelmon Rostratus - 1

Amphiprion Ocellaris - x2

Amphiprion Ocellaris (Black) x2

Salarias fasciatus - x1

Synchiropus picturatus (para)

Valenciennea Sexguttata (para)

 

Lysmata Debelius - x2

Lysmata Amboinensis - x2

Lysmata Kuekenthali - x2

Percnon Gibbesi - x1

 

oraz Mysis (robią za żarcie) i przeróżne ślimaki :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie ,a jaką dł. ma akwarium i czy będziesz dobierał jeszcze dodatkową obsadę ,pozdrawiam Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek ma 130x60x45h. Obsada może i wygląda na sporą ale prawie jej nie widać... nuda. Na 100% coś jeszcze dojdzie. No i korale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na dużo większy ,nikt mi nie wierzy ale ja u siebie mam 22 rybcie ,ostatnio zmienilam nie duzo obsadę ,dlatego pytałam ,akwarium strasznie mi się podoba ,będe z ciekawością śledzić postępy pozdrawiam Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że też na dniach zrobię nowy scaping :) to też pokażę fotki może ktoś będzie chciał :) gotowy zamiast kupować gruz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RRgh.jpg

 

Na szybko fotka jak to teraz mniej więcej wygląda.

 

vSgh.jpg

 

A tak wyglądają Kessile. Jest to wersja tymczasowa nim zawiśnie docelowe podwieszenie dla tych lamp. W tej chwili lampy są podwieszone na opaski do skręconych ze sobą prętów od uchwytów kessilowych. Wysokość lamp nad lustrem wody to 23 cm a ta z prawej wisi jeszcze na tym łączniku 90st i tam wysokość od lustra wynosi 18 cm. Przy okazji widać jak doświetla jednak lampa baniak o długości 130 cm.

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium super lampy też szkoda że tak drogie ,ja zostanę przy T5 ,szczepki koralowców które masz na piachu docelowo znajdą sie na skałach ?,i mam prośbę jak to możliwe zrobić zdjęcia troszkę bliżej bo nie widać jakie masz koralowce ,a poza tym bede obserwować twój temat bo bardzo mi sie podoba pozdrawiam Edyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepki na piachu są dostępne na... targowisku. Nie mam za dużo jeszcze korali jedynie to co chciałem aby zostało ze starego a nowe dopiero przyjdzie zdobyć. Generalnie LPSy, które widać po prawej stronie zrobią wypad (nie dosłownie) a na ich miejsce przyjdzie kilka SPS :)

 

Mam pewien plan ale uzależniony jest o tego czy uda mi się zdobyć konkretne szczepki.

Edytowane przez Prospero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Wam pokazać mały test z WielkiegoBrata. Może nie jest interaktywny ale to zawsze coś ;)

 

Aby obczaić temat proszę kliknąć tutaj.... -->PirateCorrner<--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×