Skocz do zawartości
Paragon

Przesiadka na solniczkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie Leszek, do tej pory moja przygoda z akwarystyką tyczyła się akwarium słodkowodnego, niedawno jednak coraz częściej zastanawiam się nad akwarium morskim i tutaj mam kilka pytań chcialbym sobie jakoś na początku ułozyć plan działania a więc akwarium jakie mam do dyspozycji 240l (120x45x45) przednia szyba optiW i tutaj kilka pytań:

 

1. Co mogę dać na podłoże dodam ze nie zależy mi na szybkim starcie akwarium, mam 30kg grysu dolomitowego frakcja 1-2mm, czy byłby ok czy trzeba szukać piasku jak tak to jakiego (tutaj od razu pytanie czy musi to być ten zywy piasek)

2. Planuję kupić około 30-40kg zywej skały (dobrze, za dużo, za malo?)

3. Co do filtracji sump odpada całkowicie, mam aktualnie filtr kubełkowy hw-303b wypelniony ceramika i keramzytem (z lampą UV) wydajność 1400l/h przed filtrem jest zastosowany filtr naruruwy 10` z prasowaną watą, czy moge zostawić taki system filtracji jeżeli tak to jakich medi użyć w kubełku a co dać w prefiltrze, jeżeli kubelek calkiem odpada to jaki system filtracji zastosować??

4. Jeżeli wszystko by już było zalane ( woda + podłoże + żywa skala) jaki jest czas dojżewania akwarium (miesiąc, dwa, trzy?), oraz czy podczas dojzewania akwarium podmienia sie wodę czy nie?

 

Jeżeli gdzieś coś było na forum to przepraszam za dublowanie, ale trochę się pogubiłem w zalewie informacji ze chciałbym otrzymać w miare konkretna odpowiedz, z gory dziękuje wszystkim :)

Edytowane przez Paragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podłoże żwirek koralowy lub piasek arganitowy. Nie musi być tzw żywy piach. Potrzebny odpieniacz - do kubełka nie wsadzisz. Kubełem na niewiele się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek wywal, odpieniacz wewnętrzny, autodolewka, regularne podmiany po okresie dojrzewania baniaka i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żywa skała w kubełku nie spełni zadania?

 

Kabelek wywal, odpieniacz wewnętrzny, autodolewka, regularne podmiany po okresie dojrzewania baniaka i powinno być ok.

Czyli calkiem bez filtracji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za filtracje w morskim odpowiada odpieniacz ,ewentualnie jeszcze skarpeta filtracyjna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×