Skocz do zawartości

Tom

Użytkownik
 • Zawartość

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Odpowiedzi dodane przez Tom


 1. 10 minut temu, Osmodeusz napisał:

  a ja pewnością siebie :thumbsup:

  twoje życie i zasady , żyj  w tym przekonaniu :rolleyes:

   

  12 minut temu, Osmodeusz napisał:

  udowodnij mi, że się mylę

  jesteś ostatnią osobą której chciałbym coś udowadniać ,naprawdę nie pochlebiaj sobie aż taki ważniak nie jesteś :) 

  Tak jak już wspomniałem kiedyś, ale może zapomniałeś , to przypomnę  wolę czytać i obserwować i na razie niech tak zostanie :) sorki za OT już kończę dywagacje 


 2. 29 minut temu, Osmodeusz napisał:

  I znów się muszę, z tobą zgodzić. Owszem dość szybko potrafię ocenić, czy ktoś ma pojęcie o czym mówi, czy pie... 3 po 3

  :facepalm: 

  Uważaj co piszesz bo możliwe że za jakiś czas powstanie mój watek i będzie Ci głupio , i po co Ci to ? Tak jak mówisz w internetach nic nie ginie , więc twoje osądy zostaną dla potomnych :) 


 3. 47 minut temu, Osmodeusz napisał:

  Napisz raz, coś mądrego i być może zdanie zmienię, najlepiej coś co nie będzie „odgrzanym kotletem” wyczytanym gdzieś na forach.

  i znów oceniasz :blink: i jeszcze żeby było tego mało admina do tego wciągasz .

   Może popatrz na siebie i nie kopiuj z innych for różnych różności ? może wysil się i zadaj pytanie sam od siebie ? 

  Poza tym dla ciebie może być nie mądre a dla innych wręcz przeciwnie , widzę szufladkujesz szybko ludzi :) 

   


 4. 13 godzin temu, Nowicjusz napisał:

  .Akwarium zakładałem na żywej skale,cała woda też była z działającego zbiornika,największą niewiadomą był żywy piasek.

  Jeśli było wszystko wyciągane i przenoszone a tak wnioskuję to można to nazwać małym restartem :) fakt wszystko powinno szybciej zaskoczyć ale parametry fizyko chemiczne zostały przez proces przekładki zaburzone :) 

  14 godzin temu, Nowicjusz napisał:

  Poczekam jeszcze ten tydzień i w sobotę zrobię testy w sklepie,jak będzie ok,to jakieś życie dokupię.

  Jeśli parametry pozwolą to pomyśl o jakimś glonożercy w pierwszej kolejności :) taka moja mała sugestia :) powodzenia 

   

  13 godzin temu, Osmodeusz napisał:

  Czy (i które) chłopaki się znają, czy nie znają

  można samemu, wywnioskować na podstawie zbiorników i zwierząt, jakie mają :woot:

  Dziwny masz tok myślenia :facepalm: twierdzisz że musisz zobaczyć czyjeś akwarium i zwierzęta w nim żyjące i wtedy oceniasz czy ktoś się zna czy nie ?

  Hehe , czyli jakby ktoś miał serwisowany zbiornik z samymi acrami które mają przyrosty co najmniej 1 cm na miesiąc i innymi powiedzmy wymagającymi zwierzakami a samo akwarium zapierało by dech w piersiach , a tak naprawdę dany właściciel tegoż zbiornika nie wiedziałby nawet jak sie sprawdza zasolenie bądz na jakiej soli ma prowadzony zbiornik bo przecież serwis ma od tego za który płaci grube dolce a chwalił by się nim na forum bądz fb , to wg ciebie by się znał ? A gdy ktoś nie ma swojego tematu bądz nie chwali się tu i tam ,to czy taki ktoś się nie zna ? 

  Podejście godne mistrza , można rzec taki niewierny Tomasz naszych czasów , nie zobaczę to nie uwierzę . Myślałem że wiesz iż nie powinno się oceniać książki po okładce , bo  okładka to nie wszystko :) No ale spoko , mogłeś nie wiedzieć ,każdy się uczy całe życie .Także myślę  może lepiej zajmij się tym kopiowaniem tych linków bo w tym jesteś najlepszy a ocenianie zostaw w spokoju :) 


 5. Cześć , nie chcę być nie grzeczny , ale kto polecił Ci wkładać sps-y do tak świeżego akwarium ? Wg mierzyłeś parametry jakie masz ? Dojrzewanie na całego , ale po plagach przyjdą i dobre czasy  :) co do samej skały to są tu lepsi " specjaliści " to może się wypowiedzą :whistling:w końcu tak ochoczo komentowali inną skałę w innym wątku , widać się znają chłopaki :crazy: 


 6. 14 minut temu, Osmodeusz napisał:

  Do niedojrzałego system zostały "wrzucone" martwe rozkładające się zwierzęta

  i tu jest zasadniczy problem i brak doświadczenia  ......pięć dni paczka u kuriera ,wg nie wiadomo z jakiego źródła koralowce , już nie wspomnę o dipie.........efekt lawinowy rozpoczęty :help:


 7. 20 godzin temu, Bea_01 napisał:

  bo szczepki były w podróży 5 dni,

  no to prawie jak z Indonezji ? 

  a tak na poważnie to w dobrym szanującym się sklepie min.14 h od zapakowania ,koralowce są już w baniaku u mnie  (nazwy nie podam bo nie chce robić reklamy ) ale kto zamawia ten będzie wiedział .Także coś za coś albo tanio i z niespodziankami albo drożej i pewniak .


 8. @Bea_01nie masz na razie dużo życia oprócz glonków i innych robaczków  więc możesz sobie pozwolić na bezstresowe obniżanie zasolenia - oczywiście z głową :p 

  Ja na twoim miejscu pobrałbym 1 litr wody z akwa i wlał same ro/ di i po godzinie sprawdził zasolenie , robił bym tak do uzyskania 1.025

  Na następny dzień sprawdziłbym zasolenie i jeśli byłby w przedziale  1.023 -1.025 to tak bym zostawił , choć celowałbym bliżej 1.025 :)

  17 godzin temu, Marcin_P napisał:

  Co chwilę czytam o problemach z refraktometrami.

  Dobrego  refraktometru  kalibrowanego  systematycznie nigdy nie zastąpisz jakimiś spławikami :) mówcie co chcecie ale się z tym nie zgodzę 

  nie zapominajmy również o ATC - automatyczna kompensacja temperatury, zapewnia precyzyjne wyniki w zakresie 10 - 30 °C, żaden który znam spławik tego niema także ten :whistling:

×