Skocz do zawartości
blik

REEF OCTOPUS-dla bezsumpowców

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jakoś mało popularne i mozna powiedziec troche w cieniu odpieniacze zew.mało inf.  w związku z tym chciałbym załozyć nowy temat o odpieniaczach zew.wieszanych na krawędzi.Proszę o opinie i jakieś fotki,adresy,filmiki czyli wszystko co nas interesuje, noszę się z zamiarem zakupu takowego czyściciela więc proszę o udział  w opiniowaniu.

Czy ktoś używa jak wygląda sprawa kultury pracy tych modeli.



sam posiadam Deltec MCE600 z pompą aquabee2000/1 400l/h i troszkę info.o pracy ,kilka słów dla nowych,starych użytkowników.

Wbrew powszechnej opini wcale nie jest głośnym odpieniaczem,pompa posiada stopki i boczne gumki do uniknięcia rezonansu,dodatkowo ważne jest to aby okresowo sprawdzać i dociskać pompe ruchomą boczną ścianką,grodzią,ponieważ podczas pracy następuje lekkie poluzowanie pompy i czasem troszke głosniej pracuje czy też rezonuje.

Wlot zasysanego powietrza posiada zaworek do reg.ja usunąłem go całkowicie,w to miejsce proponuje tłumik, na koncu tłumika można okresowo w razie potrzeby założyć zwykły wężyk akwa. z zaworkiem do ograniczenia dopływu powietrza,odpieniacz idzie na pełny power.

Ważne dla tych co posiadają zawór aby okresowo płókać i czyścić z nagromadzonej soli wewnątrz,która SKUTECZNIE POTRAFI ogranicza wydajność odpieniacza.

Odnośnie spływu, zauważyłem że wielu kombinuje z dodatkowymi rurami,gąbkami tak aby ograniczyć hałas chlupiącej wody,jest to zupełnie niepotrzebne.

Kilka słow jak poradzic sobie z tym nieszczęsnym chlupaniem,pytke do spływu umieszczamy jak najgłębiej i lekko podnosimy do góry tak aby woda ze spływu płynęła pod spodem płytki,następuje cisza :)

Niestety wadą takowych odpieniaczy wieszanych na krawdzi akw,jest sprawa dość problematyczna o której Deltec pomyślal połowicznie natomiast inne firmy chyba wcale czyli jak reaguje skimmer na zjawisko tkzw.gotowania wody przez odpieniacz.

Kubek delteca posiada spływ,niestety o zbyt małej średnicy, woda spływa na podłoge. :(

Myśle że dobrym rozwiązaniem była by rynienka wokół kubeczka na odciek ze spływem do zbiornika,proste i wygodne.

Kto ma kontakt z firmami proszę o zasygnalizowanie problemu może się uda. :thumbsup:

 
Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie Delteca MCE600. Czy jeżeli mam koronę to będę musiał ją zdemontować żeby powiesić ten odpieniacz, żeby mógł zassać wodę? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie Delteca MCE600. Czy jeżeli mam koronę to będę musiał ją zdemontować żeby powiesić ten odpieniacz, żeby mógł zassać wodę? Dzięki za odpowiedź.

Jest to raczej konieczne,odpieniacz jest wieszany na krawędzi szyby.Korone możesz wyciąć i zrobić miejsce na odpieniacz.

albo tak,możesz dokleić dodatkowy pasek z szyby na zewnątrz krawędzi akwarium,ładne otwory w koronie i sprawa załatwiona estetycznie i łatwe do szybkiego demontażu,z rurek PCV przeciętych wzdłóż na pół zrób sobie orynnowanie wokół kubka ze spływem do akw.przydaje się  :) ja tak nie mam ale zrobie ,na razie mi się nie chce. :teehee:

Zalewasz odpieniacz wodą do momentu wypływu wody z wylotu,zatykasz palcem czy zaworkeim dopływ powietrza i sam pięknie zaciągnie wode i  wystartuje.

aha jeszcze jedna niedogodnośc,kubki dość ciasne, uciązliwe w czyszczeniu.Szkoda

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko, czy jest jakiś odpieniacz zewnętrzny który zawiesił bym na koronie i by zadziałał czy raczej cięcie/wiercenie korony jest nieuniknione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak duza masz korone. Np. Tunze produkuje odpieniacze o malym zanurzeniu. Mozna go zamocowac w koronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo chcę ingerować w wygląd aqua, od góry korony do tafli wody jest jakieś 10 cm. Z tyłu nie mam miejsca, odpieniacz musiał by wisieć z boku. Będę musiał popytać w sklepach akwarystycznych. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaMaxx coś nowego, zwrócie uwage na pudełko :)

 

pierwsza myśl to że pudełko chyba ładnie wyciszy odpieniacz,druga myśl co gdy kubek przeleje?jest tam chyba jakiś dynks na odciek ale co gdy odpieniacz zagotuje?


 

Wloska pompa w hamerykańskim produkcie :ru: ,oprócz kubeczka ciekawostką są te małe stożki w komorze reakcyjnej,maja za zadanie zwiekszyć wydajnośc odpieniacza,poprzez przepływ luminarny,ale czy rzeczywiście pęcherzyki powietrza jeśli są bardziej zluminaryzowane uff, są bardziej podatne na koagulacje protein,chyba ma to sens

aqumaxx-cones-co-1-protein-skimmer.jpg

Flusso_laminare.gif



redline-hot1v2-hang-on-protein-skimmer-2

fajny pomysł na stuningowanie odpieniacza i zwiększenia wydajności,zapomniane kostki lipowe, które śmiało mogą konkurować z niejedną pompą,jeśli chodzi o rozdrabniane powietrze.

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie początek filmu,na dzień dobry film dyskwalifikuje zakup produktu ,taka hameryka a tu kicha , gościu ledwie wkłada tam łapska,to samo co z delteciem też ciasny przy montażu i czyszczeniu 

nie pojmuje  :no:

druga sprawa spływ :down:  ilez to było tematów aby spływ wyciszyć ,nie ma bata po skręceniu powietrza podczas gotowania wody,nurt szaleje,czy jest tam miejsce na cisze?

 

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi gdzie jest ujście od nadmiaru wody w aquamaxie z tym pudełkiem (Aquamaxx film nr.1)?zobaczcie dokładnie filmik,jest wlot do zaciągania wody przez pompe,wylot mieszanki w komorze odpieniacza ale nie widze reszty do ujścia wody.

 

 

Na tym filmie z kolei jest dynks do regulacji mieszanki ,ale ten odpieniek jest do sumpa.

Ogólnie to niezły patent z tym pudełkiem,tą metodą możemy każdy odpieniacz wieszać na krawędzi akwarium nawet te dedykowane do sumpa,jedyny minus że przy przelaniu urobek trafia z powrotem do akwarium,ale czegoś tu nie rozumiem albo jestem ślepy.



Odpieniek podczas pracy i jest wylot :banana:  rura na mieszanke jest zawieszona,tylko po kiego grzyba są wypuszczane filmy niby instruktażowe, dezinformujące :( ?

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to już wcale nie jest śmieszne :blink: wygląda na to że tam to już wcale nie ma kubka,tylko jest cała regulowana rura,ścięta po skosie,przyklejona do tego gówienka z podziałką i wklejonym deklem,genialne na prawde :woot: .

Druga sprawa to moglibyście ludziska coś napisać, a nie tylko wybałuszać patrzały bo zaczynam mieć omamy że gadam sam ze sobą.

To zn.gadam czasem sam ze sobą ale nie za często :help:

no to gadam 

Dla mnie istotą dobrych odpieniaczy jest mocna pompa dająca dobrą mieszanke w możliwie jak najdluższych komorach,pojąć nie mogę dlaczego daje się jakieś dynksy zmniejszające wirowanie nad wylotem i zmniejszając tym koagulacje, tłumiąc przy tym cały sens odpienienia szumowin.
Cały czas myślałem że te durszlaki mają   za zadanie zwiększenie efektywności ,ale czy aby na pewno?może pompy są za mocne i robią efekt otwieranego szampana z ta różnicą że robia to bez końca.Znacie jakieś ciekawe odpowiedzi? 

 

ale te małe stożki mnie przekonują

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam

Podziele się pomysłem :)

Spoglądając na spływ delteca postanowiłem go jakoś wykorzystać,do rzeczy,kupując jakiś pojemnik  w Tesco,wiercimy kilka otworów,pierwszy z boku na rurke spływu z odpieniacza ,dwa następne otwory na zasys odpieniacz, a na wys.3/4 pudełka, dziurki na ujście wody,całość zaspujemy matrixem,węglem,purigenem,siporaxem ,czymkolwiek i mamy dodatkowy box na media,u mnie działa i jest super ,woda przepływa przez pojemnik ,niczym górski potok ,obmywając media filtracyjne

Pudełko pomieściło ekwiwalent 2 koszyków filtra kubełkowego,mamy codzienny wgląd na media filtracyjne,które możemy zruszać co jakiś czas ,media są obmywane ,,czystą''wodą ,bez detrytusu o koszta są śmieczne.

czy ktoś ma coś podobnego?

 

Mam jeszcze pytanie,czy dało by radę wykorzystać mce 600 jako pudełko przelewowe do sumpa?

 

 

 

 

 

~

Edytowane przez blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×