Skocz do zawartości
  • 0
andrzej1977

Biały "nalot" na skałach

Pytanie

Witam.Przeszukałem już chyba wszystkie tematy i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.Akwarium "kręci" się od roku z różnymi efektami.Cjano ,dino i różnego rodzaju glony mam już za sobą,jednakże z jednym nie mogę sobie poradzić.Biały nalot na skałach pojawił się kilka miesięcy temu. Kultywując zasadę "samo przyszło samo pójdzie"nic z tym nie robiłem.W tym momencie jednak widzę,że zaczyna się rozprzestrzeniać w dużo szybszym tępie i muszę  zaeragować.Ze skał przeniosło się na  tylną szybę i obrasta glony wapienne.Akwarium prowadzę na balingu i nie dodaję żadnych specyfików, oprócz bakterii.Parametry wody mierzone co tydzień.Wszystkie na dobrym poziomie.Wymiana wody regularnie co 2 tygodnie 10%.Proszę o jakąś podpowiedź.post-3609-0-87402300-1375448545_thumb.jpgpost-3609-0-22707300-1375448383_thumb.jpgpost-3609-0-90178400-1375449812_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za podpowiedź.Nie jest to niestety śluzowate ale wiem o co ci chodzi.Obserwowałem coś takiego jak przesadziłem z bakteriami.Nie wiem jak dokładniej to  opisać.Bardziej to przypomina delikatny "puch".Najwięcej tego jest na glonach wapiennych,które po jakims czasie robią się ciemno brązowe.Kurację bez bakteryjną zacząłem jak tylko zauważyłem pierwszy wysyp tego czegoś na skałach.Nie podawałem bakterii około 2-3 miesiące.Teraz ponownie leje niewielkie ilości bo widzę,że nic nie skutkuje.Ślimaki turbo zajadają się tym ale nie są w stanie tego przerobić.Już kombinowałem z cyrkulacją,mniejsza,większa.Żadnej różnicy.Obsadę mam również niewielką.Siedem niewielkich rybek plus ekipa czyszcząca.Pokarmu nie podaję za dużo.Niby powinno wszystko być ok.Ale?Nie mam pojęcia jak to ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przetestowałem Reef Energy A+B jak również salifert Coral Food.Nie zauważyłem żadnej zmiany w akwarium.Ale to też było kilka miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Doszedłeś co to ?. Bo ja mam podobne krzaczki w akwarium na skale.

Wysłane z mojego Lenovo TB2-X30L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×