Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

Słwciu pomyśl jak możnaby było dołorzyć parę ledów do lampy z T5,tak by uzyskać efekt blików :smile:

P.S

Słyszałem ,że Cię ukarano na NR i zablokowali Ci parę funkcji :D pewnie za pracę nad ledami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zasilacz jest niezbędny ale max 10V z tego co piszą ja jeszcze dla pewności zmierzę sobie ile mój daje napięcia bo podobno niektóre potrafią dać 10,5V a to już jest za dużo słyszałem, no ale ja to się nie znam ale takie mam :D

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przy tych zasilaczach (ELN-60-48D lub P ) konieczne jest ztosowanie tych dodatkowych zasilaczy 10V do wejsc DIM ? CZy beda dzialaly bez nich (oczywiscie bez mozliwosci sciemniania i rozjasniania)

I jeszcze jedno. Ile Volt powinno sie w nich ustawic majac 12 diod?

Tak koniecznie trzeba podpiąć pod DIM napięcie 0 do 10V bez tego obwód nie będzie świecił. Na ELN-60-48D lub P przy 12 diodach XP-G możesz ustawić 43,2 do 48V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z ta temperaturą? ile powinno być wiem że im mniej tym lepiej no ale led się grzeje radiator jest wiatraki będą 2x120mm ustawione na max 1800 obrotów dziś włączyłem lampę na 5 minut to temperatura leda pomiędzy jego płytka a podłożem wynosiła 40 stopni i nie wiem to dużo czy mało nie chce nic sfajczyć ;/

Edytowane przez daimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...temperatura leda pomiędzy jego płytka a podłożem...

W jaki sposób to zmierzyłeś?

Ja u siebie doprowadziłem do tego, że radiator w najcieplejszym miejscu, tuż przy ledzie ma max 36-37 stopni i tego sie staram trzymać... Mierzę termometrem pokojowym z metalowym czujnikiem temperatury na kabelku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie odzywa więc wkleję to co znalazłem

"Temperatura złącza zgubna dla diody to 100-120 stopni. Temperatura 50 stopni jaką podajesz jest akurat temperaturą optymalną, a nawet lepiej niż optymalną. Przy takiej temperaturze np. diody Cree mogą świecić nawet powyżej 100tys h otrzymując 70% strumienia świetlnego. Standardowo temperaturę złącza przyjmuje się między 60-80, czasem nawet 90 stopni. Oczywiście po schłodzeniu strumień wraca do pierwotnej wartości. Trwała degradacja diody w skutek wyświecenia to inny temat."

źródło:

http://www.lighting.pl/forum/viewtopic.php?t=2442&start=15&sid=4b0b680397dc04867532b953f5bd810c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :D nie, nie zdjęć to ja nie pokaże :D hehehe radiator wisi i nic więcej :D ale się świeci i to jest dla mnie najważniejsze dziś w moim topiku kilka zdjęć z baniaka :D właśnie piszę i fotki zgrywam za godzinę powinno być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dniach zarabiam :teehee: ale myślę że pojawię się za dwa tygodnie wpadnę na dzień albo dwa mam kilka spraw do kilku kolegów z Płocka to pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę otwierać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Czy ktoś z Was stosował podkładki plastikowe pod śruby zamiast plastikowych śrub?

Trochę przeraża mnie nawiercenie prawie 150 otworów i następnie ich gwintowanie i zastanawiam się nad zastosowaniem zwykłych metalowych blachowkrętów (samogwintujących) i pod to danie plastikowych podkładek żeby nie zrobić zwarcia na diodach.

Opcją jest zastosowanie kleju Silver Arktic ale szczerze mówiąc jakoś nie mam do niego przekonania (chociaż zbiera dobre opinie). Zdecydowanie wolałbym dać jakąś pastę termoprzewodzącą i przymocowanie diod za pomocą śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×