Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie , więcej szczegółów, sam mam zamiar niedługo budować lampę LED, wszystkie informacje się przydadzą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest zaprojektowana w czterech modułach na radiatorach 30 cm długości 16 szerokości i 3,5 cm wysokości. Oprogramowanie będzie więc sterować oddzielnie czterema lampami. System będzie polegał na zmianie ilości światła oraz włączeniu wentylatorów. Co prawda planuję chłodzenie pasywne ale zabezpieczam się chłodzeniem aktywnym. Diody Cree będą miały możliwość chodzenia na 700 mA i 1 A to wyjdzie w praktyce. Suma oświetlenia to jakieś max 300 Wat albo 180 będzie to sterowane. Pomysł z oddzielnym panelowaniem sterowania zrodził mi się z lenistwa. Do tego będzie kilka wentylatorów schładzające wodę oraz oświetlenie nocne z fazami. Zobaczymy co wyjdzie :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję pomocy bo na tym się nie znam :( programista do komputera led zadał mi kilka pytań co sądzicie co powinno się znaleść ?

sterownik właśnie oprogramowuje i zastanawiam się nad ułożeniem i informacjami jakie mają się znaleźć na głównym menu wyświetlacza.

Na pewno w najwyższym wierszu wyświetlacza wyświetlana musi być i już jest aktualna godzina. A co z resztą danych, co ma być wyświetlane poza 4 temperaturami?

Proszę opisać lub najlepiej narysować jak to Pan sobie wyobraża. Także w jaki sposób programować poszczególne czasy i stopnie ściemniania i rozjaśniania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na głównym ekranie powinny być wartości pwm , godzina i temperatura

przy dotykowym moce można ustawiać suwakami ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację też tak myślałem im mniej tym lepiej informacji na displeyu, a jakchcesz to wejdziesz do menue. Dzięki :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ma być główny ekran , to jest tam stosunkowo za dużo wyświetleń

Sławku , po o i az tyle temperatur ??? czy wszystkie te czujniki bedą na tym radiatorze ??

jeżeli tak to wystarczy aby wyświetlać temp z najcieplejszego miejsca ,

co do projektu driverów , kondensatory powinny być tantalowe , nie elektrolityczne ,

u mnie elektrolity w pierwszym driverku wytrzymały miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę co do kondensatorów :)

Co do wyświetlacza faktycznie jest spory ale to z kilku powodów

1. To jestem ślepy i aby coś odczytać na małym ekranie musiałbym zmieniać okulary na inny typ, a że jestem leniwy.

2. Co do informacji zawartej na ekranie oraz temperatury musi właśnie tak być lampa składa się z czterech lamp i wszystkie mają oddzielne radiatory dwie są mocniejsze i będzie chłodzenie aktywne, a dwie chłodzenie pasywne, na początek muszę wiedzieć jak będzie chodzić pojedyńcza lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie chciałem zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj(jeśli można ?), zamiaruje zdzielać lampkę Led do mojego NanoReef-a 30L. i tu moje pytanie:

Planuje zamontować 2 paski po 3 diody XP-E R.B. D3 i jeden pasek 3 diód XP-G 0D, czy to nie będzie za mało , czy muszę do tego "zamontować 2 drivery i dwa zasilacze .Jak to będzie z tym pradem, czytałem różne wątki i mam metlik w głowie, wszędzie piszą ludzisska że na 6 diód XP-E i 6 diód XP-G potrzebny jest po jeden driver odpowiedni na 1.3mA i 900mA, a jak to jest w moim przypadku czy ten drugi driver ma byc na 450mA, czy o co chodzi jakby?? szukałem na stronie firmy Maritex driverów i znalazłem coś takiego http://maritex.pl/pl/shop/products/ggid/17021 ale nie widze tam wartości 1.3mA kończy się na 730mA. Chciałem to zamontować na radiatorze 15cm/15cm

Dodam że w dziedzinie elektryki-elektroniki jestem totalnym głąbem i wogóle teogo nie ogarniam, co mozna wywnioskować z mojego pytania.Stroną elektryczną (lutowaniem i takim tam..) zajmie sie mój brat, który to ogarnia swoim umysłem, ja jedynie przygotuję wszystko "mechanicznie i estetycznie.Chciałem to zamontować na radiatorze 15cm/15cm czy wiatrak jest niezbędny przy tej ilości diód

Najprościęj było by jakby jakiś dobry człowiek wyjaśnił mi to łopatologicznie, co i gdzie powinienem zakupić zeby było OK

Pozdr "lepel" Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj cztery diody białe Cree zimne i cztery niebieskie niech brat polutuje +/- itd dodaj radiator jak znajdziesz w necie to anodowany czarny gotowy za grosze. podłącz zasilanie na 700 mA jeden zasilacz i wszystko. Tylko pamiętaj odizoluj od parowania wody i zastosuj przy płytkach pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi chodziło, Wielkieeee dzięęęęęękkkkkkuuuuuuujjjjeee!!!Jesteś wielki :good2::woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam wszystko praktycznie skąpletowane (znaczy się wiem co mam kupić i gdzie) oprócz radiatora :confused: , powiedzcie mi skad wy bierzecie te radiatory ? Przekopałem masę stron i nic ciekawego nie znalazłem, albo są cieńkie i długie, albo płaskie :huh: .Mam gdzieś stary wzmacniacz samochodowy , może zaadoptuję go do lampki (musze go najpierw odszukać ) chyba, że ma ktoś namiar lub chce odsprzedać taki radiator, wymiary mniej wiecej 150mmx150mmx30mm lub coś w podobie żeby podszedł gabarytowo do NanoReefa 30L, byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką i fachową pomoc :good2: , co do linków 2 pierwsze sprawdzałem i nic ciekawego nie było, trzeci rewela w poniedziałek zamawiam radiator 165x200x35 ,diody,wzmacniacz, jak wszystko poskładam postaram sie to zaprezętować

Jeszcze raz wielkie dzięki :good2::woot::good2::teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×