Skocz do zawartości
slawomirdyl

LED - zrób to sam

Rekomendowane odpowiedzi

Radiator ma dołożone jeszcze profile aluminiowe by powiększyć chłodzenie,ledy są w wyfrezowanych na CNC gniazdach i są osłonięte szybką.Jako nocne przykleiłem pasek niebieskich diod do radiatora i jest fajnie.Radiator jest dość ciepły,też pisałem do nich,ale zapewniali,że wszystko w normie.Nadmienię,że mam to dzięki koledze RA345 z NR,który dał mi namiary na tą firmę a sam kleci sobie takie lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim magikiem Sławek to ja nie jestem,mam trzy niebieskie i dwie białe diody i tyle wiem.Na firmowej stronce są wszystkie dane w dziale dla akwarium,teraz nie pamiętam wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie że chłop o akwarystach pomyślał w listopadzie do niego dzwoniłem i w rozmowie wyjaśniałem o co chodzi zresztą sporo osób tam pokierowałem i wszyscy zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej jest link do mojej kostki i są fotki lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie mam pytanie czy przy diodach cree normalne jest że led od strony która świeci parzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn tak czy nie radiator mam pasta też a dioda niestety parzy więc pytam prąd 1009mA białe i 930mA RB a i zapomniałem radiator 190*400 a diod 6 białe 6 RB wiatraki dwa radiator zimny

Edytowane przez juko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to skąplikowanie piszesz ? Za bardzo nie wiem o co chodzi. Radiator o takich wymiarach spokojnie wystarczy na taką ilość led Cree i wiatraczki nie są potzrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój problem polega na tym iż kładąc rękę centymetr pod lampą czuć gorąco od led czy to normalne :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rolleyes: Edytowane przez juko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne tym się nie przejmuj :) po to jest radiator żeby odprowadzał ciepło. Dla świętego spokoju podaj temp na radiatorku to coś wymyślimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na soczewce led, przy słabo zaprojektowanym thermalpadzie potrafi być czasem i 110*C ... bardzo dobre płytki to temperatura ok 70-80* - jak ma nie parzyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturę na termopadzie białe 350 mA mam 32.4 a na RB na 950 mA na termopadzie ok 34.2 termometr medyczny na radiatorze ok 23 temp w pokoju 23 temperatura led ok czy pasta termo przewodząca do wymiany

Edytowane przez juko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×